Välttäkää Keminmaan Traktoria

Huollossa ei kannata käyttää eikä traktoria ostaa. Ostin traktorin ei kertonut vioista, väitti huoltavansa myös, ei ollut sitäkään tehnyt. Helpommalla pääsee kun välttää kaukaa koko paikan.
63715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kierrän sen itäpuolelta.

Äänestä

Äläkää ostako käytettyjä traktoreita ! Ne on SUSIA kaikki ! Maajussien ja urakoittioiden loppuun rääkkäämiä romuja ! Kaupassa vain viksattu . Halvemmalla saa uuden !

Äänestä
  • No ei läheskään kaikki, mutta on niitä romujakin.

    Äänestä

Kyllä se on pojat semmonen homma, että koneet, joita Keminmaan Traktorin kautta myydään on pääosin käytettyjä, vanhoja koneita. Perushuollot tehdään aina kun uusi kone saapuu liikkeeseen ja asiakkaan toiveesta voidaan asentaa etukuormaajia ja vastaavia lisälaitteita. Turha jauhaa täällä internetin foorumeilla paskaa että "ei kertonut vioista" tai "väitti huoltaneensa"... Jokaisen tulee ymmärtää, että käytetyissä koneissa ilmaantuu usein monenlaisia vikoja(ominaisuuksia) joita kukaan ei voi ennalta arvata. T. Joku joka tietää.

Äänestä

Vanhalle traktorille saa tehdä kerran vuodessa remontttia, ei käytettykään traktori voi yhtä vuotta ilman remonttia toimia. Perushuolto on perushuolto ja piileviä vikoja ei oikein voi löytää, ne tulee kun on tullakseen, monesti käytetyn traktorin ostaja ostaa ensimmäistä omaa traktoriaan ja huollon tarve yllättää totaalisesti omistajan, kun rahaa ei ole varattu traktorin korjaukseen.

Äänestä

ostappa kåytetty auto tai kone, jos ei ole varaa uuteen ja huuda sitten täällä palstoilla ja hauku myyjä. ja sitten vielä kehitä ittelles luulo ,että muutamalla tonnilla olis pitäny saada uusi kone ja elinikäinen takuu. katoppa peiliin ja myy traktori pois ja kaikki mikä häirittee ja mene kattoon munasilleeen revontulia ja rentoudu!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eienääikinä kirjoitti:

Huollossa ei kannata käyttää eikä traktoria ostaa. Ostin traktorin ei kertonut vioista, väitti huoltavansa myös, ei ollut sitäkään tehnyt. Helpommalla pääsee kun välttää kaukaa koko paikan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu