Nortonin kanssa ongelmia

Miten norton internet security ohjelmasta saa pois tietyille sivuille menemisen eston?
Kun ei auta vaikka sen sulkee ja asetuksissakaan ei ole mitää sivujen suodatinta. Pakkohan on kaikille sivuille päästävä vaikka olis mikä norttoni, vai miten on?
3220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se muistaakseni oli. Siellä on mahdollisuus valita sallittuja sivuja. Tietysti on myös mahdollista ottaa koko kontrolli pois päältä.

Äänestä
  • Nyt toimii!

    Äänestä

Eli aukaise se internet security ohjelma sitä maapalloo klikkaamalla ja sit valitset productivity control>tuplaklikkaa se auki tai valitse se listalta ja paina configure oikealta ja sit ota siitä sites niin näät mitkä kategoriat on rukstattu suljettujen sivujen listalle poista ruksit tai valitse siitä productivy control sivulta sieltä oik > turn off niin silloin se ei plokkaa mitään sivuja ja kaikki näkyy....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuvaan kirjoitti:

Miten norton internet security ohjelmasta saa pois tietyille sivuille menemisen eston?
Kun ei auta vaikka sen sulkee ja asetuksissakaan ei ole mitää sivujen suodatinta. Pakkohan on kaikille sivuille päästävä vaikka olis mikä norttoni, vai miten on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu