Valtos beach hotelli

matkallepian

Hei! Parga mahdollinen uutuuskohde meillä, saaria on koluttu ja nyt ajateltiin tutustua Pargaan. Huoneistohotelli etsinnässä ja Valtos beach erottunut edukseen muutoin kuin huoneidensa puolesta. Hotellihuoneet siellä ilmeisesti todella kivat ja uudistetut, kysymys kuuluukin nyt näistä kaksioista. Minkälaisina olette ne kokeneet, meillä olisi tarkoitus majoittua peruskaksioon kun tuo parvisysteemi ei ole kiva lasten kanssa. Kokemuksia? Missä sijaitsevat, alhaalla? Onko keittiö/varavuoteet ahdas yhdistelmä? Mistä parvekkeelle meno jne.
Toki muitakin huoneistohotelleja Pargassa saa suositella, vaatimuksena kaksio.
Kiitos jos joku vastaa:)

5

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Beach17

      Meillä kahden viikon loma varattuna Valtos Beach hotelliin 5.8.17. Eka kerta myös Pargaan, joten olisi kiva kuulla kokemuksia hotallista.

    • Elena35

      Parga on aivan ihana paikka. Kyseisessä hotellissa en ole ollut, parissa muussa. Kannattaa vuokrata auto, hyvät tiet ja upeat maisemat. Camping-alueen lähellä mahtava ruokapaikka, hieman kävelymatkaa mutta laatu korvaa vaivan.

    • henkkohtkeskustaan

      Kannattaa harkita myös vaihtoehtoa lähempänä keskustaa. Tuolta on aikamoinen hikoilu kuumaan aikaan rappusia ja rinteitä pitkin, mikäli haluaa käppäillä keskustan alueella esim. iltaisin. Veneelläkin toki pääsee, mutta sehän maksaa. Uimaranta on kyllä tuolla puolen mäkeä paras.

      • KreikkaFaniy

        Tämä on ikuisuuskysymys täällä ja muillakin palstoilla. Jos olette hyväkuntoisia terveitä ihmisiä, no problem. Onhan iltasella hotellipaluu alamäkeä. Toisin kuin sim. Rezi-hotellista, jossa paluu on ylämäkeä :)
        Parga kohteena on erittäin viehättävä. Tykkäsin!


      • kerranollut
        KreikkaFaniy kirjoitti:

        Tämä on ikuisuuskysymys täällä ja muillakin palstoilla. Jos olette hyväkuntoisia terveitä ihmisiä, no problem. Onhan iltasella hotellipaluu alamäkeä. Toisin kuin sim. Rezi-hotellista, jossa paluu on ylämäkeä :)
        Parga kohteena on erittäin viehättävä. Tykkäsin!

        No jos ei jaksa kävellä "ylämäkeä" Reziin, ei kannata tosiaankaan haaveilla Valtos hotellista. Rezihän sijaitsee noin 100 m rantakadulta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      375
      5163
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      1795
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      352
      1774
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      115
      1018
    5. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      984
    6. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      27
      887
    7. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      50
      730
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      65
      725
    9. Oishan se coolia

      Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️
      Ikävä
      54
      688
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      35
      658
    Aihe