Iltalehti yllyttää vihaamaan!?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701192200056496_uu.shtml

Iltalehti härskisti otsikoi selvästi innoissaan, kuinka me suomalaiset kuulemma vihaamme jo valmiiksi Trumpia!? Paitsi jotkut inhat "persut"... ;-)

Valta- eli valhemedia on kampanjoinut "vihapuheita" vastaan ja ITSE selvästi yllyttää vihamaan?

Eli selvästi koko vihapuhe-uutisointi on silkkaa politikointia!
7278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mielestäni ulkoministeriön tulisi puuttua tuollaiseen "uutisointiin"!

Vai onko Suomen edun mukaista, että valtamediamme hyökkää noin rajusti maailman ainoan supervallan demokrattisesti valittua johtajaa vastaan?

Äänestä

Valtamedia noudattaa Eu:n viestintäohjeita. Kaikkea, mikä tavalla toisella uhkaa eurostoliittoa pitää vihata.

Äänestä

Missä viipyvät presidentti Sauli "paskahousu" Niinistön myllykirjeet!?

Saulihan antautui täysin suvakkimedialle, kun meni pyörtämään fiksun eduskuntapuheensa mamutulvan aikoihin. Häneltä meni paskat housuun, kun valtamedia alkoi arvostella puhetta, joka oli kansan tahdon mukainen.

UKK olisi jo kauan sitten puuttunut tilanteeseen. Oli Kekkosesta mitä mieltä tahansa, niin hänellä oli kanttia ja selkärankaa puolustaa maamme etua.

Äänestä

Juttuhan aivan asiallinen. Siinä kerrotaan miten valtamedia yritti kaataa Trumpin vaalikampanjassa, mutta ei onnistunut. Hänestä silloin lietsonut jutut jäävät elämään ja nyt kaikenlaiset pöllöpäät pitävät niitä totena ja siksi pitävät vihapuheita.

Joskin vertaus persuihin ontuu. Sen tietää vasta sitten kun ontuu. Jos puheet ovat suuret mutta teot päinvastaiset, niin silloin hän on kuin persu. Eli kansan kusettaja. Jos niin on, ovat mielenosoitukset turhia. Sen valkoisen roskaväen tulisi vittuuntua koska heitä olisi huijattu persumaisesti.

Äänestä
  • Tekstistäsi päätellen olet ITSE valkoista roskaväkeä eli omaa kansaansa halveksiva sekopääsuvakki.

    Äänestä

  • Ahaa! Nyt minäkin huomasin. Eli svekolehti sentään itsekin tajusi menneensä liian pitkälle? Mitenkäs nyt noin tuli järki päähän? ;-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ValhemediaVauhdissaTaas kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701192200056496_uu.shtml

Iltalehti härskisti otsikoi selvästi innoissaan, kuinka me suomalaiset kuulemma vihaamme jo valmiiksi Trumpia!? Paitsi jotkut inhat "persut"... ;-)

Valta- eli valhemedia on kampanjoinut "vihapuheita" vastaan ja ITSE selvästi yllyttää vihamaan?

Eli selvästi koko vihapuhe-uutisointi on silkkaa politikointia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu