Teiden auraus

Nostaako joku palkkaa tekemättömästä työstä vai eikö Viitasaarella olla kuultu sellaisesta koneesta kuin tiekarhu?
3384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tiekarhut ovat vanhanaikaisia romukasoja. Talvetkin kun ovat tällaisia, että lunta ei tule kuin nimeksi asti, niin eihän noita lumiaurojakaan kohta tarvita. Viitasaarella on erittäin hyvin talvihoidetut tiet. Se on aina nähty kun Vappujuhlia vietetään että ei sitä lunta enää silloin ole.

Äänestä
  • olen sdp.läisen kanssa samaa mieltä. ei rahaa kannata tuhlata liikoihin aurauksiin.meillä on kadut hyvässä kunnossa.
    lunta ei ole vappuna...se on tosi.sen olen vaan huomannut ja ihmettelen että miksi läheskän kaikki ihmiset eivät vedä Suomen lippua salkoon Vappuna?

    Äänestä

Mitä hyvää ne sossut ovat Viitasaarella saaneet aikaan, voisiko joku kertoa minullekin? Eihän kukaan järkevä äänestä kyseistä porukkaa tulevissa kuntavaaleissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitävid kirjoitti:

Nostaako joku palkkaa tekemättömästä työstä vai eikö Viitasaarella olla kuultu sellaisesta koneesta kuin tiekarhu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu