Katsastus ok?

10631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei se nyt mainos ole jos protestilistalla on.

Äänestä
  • Aloittajalla on näköjään suomalaisille tyypillinen vahingoniloinen luonteenpiirre, taidat olla myös luonteeltasi kateellinen.

    Äänestä

  • Mahdollisesti myös hyvin kouluttautunut puliukko

    Äänestä

  • Nuo on kalliita mainoksia.

    Äänestä

on ainakin niin hapanta asiakaspalvelua että ei tule ikävä. Pykälien mukaista joo, mutta hapanta kuin tuore sitruuna etikkaliemessä.

Äänestä

Eikös Kehitysyhtiö Karstulanseutu olisi nyt tultava apuun. Pääomalainaa kunnalta vaan. Kyllä rahaa riittää ainakin luistelijoiden harrastuksiin, niin miksi ei sitten autoilijoilekkin. Ei sinne uudelle Areenalle voi ajella luistelemaan jos autot jää katastamatta.

Äänestä

Miksi kehittämisyhtiön hallituksessa ei ole ketään kunnan luottamustoimen edustajaa? Kuka on kehyhtiön hallituksen puheenjohtaja? Mistä kehittämisyhtiö saa rahaa toimintaansa? Voisiko joku kertoa työläismiehelle?

Äänestä
  • Kehitysyhtiö on perustettu, jotta kaikkea päätöksentekoa ei tarvitse alistaa demokraattisten elinten tehtäväksi.
    Jokuhan voisi pian vaikka valittaa päätöksistä ja jo sovitut asiat voisi mennä mönkään. Toimii alunperin kunnalta saaduilla rahoilla ja tietysti velalla myös.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jsjhs.q kirjoitti:

Taloussanomissa mainos:

http://www.iltasanomat.fi/yritykset/protestit/protesti-404756/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu