Hei te kaikki lakien rikkojat ja teoksia piratoineet
Kymmenien tuhansien korvaukset on todistetusti jaettu äskettäin ja lisää on tulossa kiihtyvällä tahdilla, sinä voit hyvinkin todennäköisesti olla seuraava varoittava esimerkki. Suosittelen maksamaan kipin kapin kirjeiden pikku summan ennen kuin tuhoat vastuuttomasti omasi ja läheistenne elämän.
Kukaan ei halua ikuista velkavankeutta ja ratkaisu tämän välttämiseen on vain oikeus ja kohtuus. Maksa kulttuurin tekijöille rehellisen ryhdikkäästi sopiva hyvityssumma ja käytä jatkossa vain laillisia palveluita.
On fakta ettei nämä internetissä vääriä, suorastaan vaarallisia neuvoja jakavat nörttitahot ota vastuuta, kun pahin toteutuu ja haaste markkinaoikeuteen tulee. Sen vuoksi pyydän toimimaan ajoissa ennen kuin on liian myöhäistä tai ainakin selvittämään mikäli mielestänne kirje on väärin perustein lähetetty.
Suomen johtavat lakitoimistot valitsevat tarkkaan työntekijänsä. Vain kokonaisvaltainen Suomen lain noudattaminen ja ymmärtäväinen luonne mahdollistaa työskentelyn näiden työnantajien leivissä. On hienoa ihmisten voivan puhua keskenään rehellisesti. Toimitaan siis yhdessä moraalisesti oikein ja pyritään ymmärtämään toisiamme.
~parastanne ajatellen~
Velkavankeus ja läheisten tuska
hyvyys_on_kultaa
1
285
Vastaukset
- hyvyys_on_kultaa
Viestini oli täysi trolli. En suosittele maksamista hämärähemmoille missään tapauksessa --olit syytön tai syyllinen. Liikaa sakea ja huono idea. Sammun. öitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17722362Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant779579Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846375SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886056Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot465055HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1124700Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942173Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821439