Cola beach

Toni31

Olenkohan ainoa joka on Goan matkalla käynyt cola Beachilla? Uskomattoman upea ja "salainen" paikka jonka taksikuski näytti matkalla palolemilta candolimiin. Kuski jäi ylös odottamaan ja vaimon kanssa mentiin jyrkkää polkua alas rannalle. Siellä oli vain muutama ihminen ja pieni ravintola mistä sai ostaa kylmät juomat. :) Suosittelen ehdottomasti käymään. Hienoin ranta koko goalla! ❤

3

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kohta_Goalla
    • Intiamielessäin

      Olen käynyt, mutta todellakin vain käynyt. Ainakaan pari vuotta sitten siellä ei ollut kuin muutama varjo, jotka äänekäs venäläisporukka olikin jo ominut. Suorassa paahteessa makaaminen pitemmän päälle ei onnistunut eikä kyseisen, silloin vissiin ainoan rantaravintolan omistaja ollut kovinkaan palvelualtis. Ois vissiin pitänyt syödä kallis hummeriateria. Suuntasin sitten Agondalle parin tunnin jälkeen. Itse ranta oli kyllä kaunis, mutta taksit ei sinne mielellään aja huonon tien takia. Pyörän vuokraajalle sopivampi.

    • kyllähän se aika kiva piitsi on.
      harvemmin taitaa olla ruuhkaa, mutta onhan siinä jotaki varijopuoliaki. virtaukset on meleko voimakkaita, hieta aika karkiiaa mutta upottaa siltikki. ja sotkee kaikki vaatheet. meitoli papan ja mummun lisäksi pari inkkaripoikaa. söimä katkarapuja, sallaattia ja majoneesia, eikä sitä kestäny ko papan maha, olivat olheet paikkakunnan pojakki illala meleko pehemiänä ;-)

      taijan silti pistäytyä toistikki.

      https://goo.gl/photos/qk91DUEf1UHpcFM36

      perapappa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      167
      2614
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      94
      2448
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      76
      2066
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      138
      1962
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      110
      1848
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1587
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1574
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      47
      1488
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1224
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1221
    Aihe