Pari tuntia Wienissä, mitä tehdä?

wienerschnitzelin

Tuli työreissu Wieniin ja kokous alkaa iltapäivästä. Noin 4-5 tuntia olisi aikaa tehdä jotain ennen kokousta, mutta hotelliin ei voi siis tsekkautua, eli joudun kai kulkemaan laukun kanssa... Mitä kannattaa tehdä? Lentokentältä keskustaan (minne?) ja siellä hengailla? Hirveesti ei viitti käppäillä kamojen kanssa.

2

210

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aegetgtgtrs

      Jos ihan normaali hotelli, niin usein pääsee jo etuajassa huoneeseen, ellei nyt jostain syystä aivan täyttä ole. Joko sellainen, joka on ollut tyhjänä edellisen yön, tai joku huone, joka on tyhjentynyt jo aikaisin aamusta ja ehditty siivota.

      Ja vähintään ne ottavat laukut säilytykseen siksi aikaa kunnes huoneeseen pääsee, ettei tarvitse kamojen kanssa kaupungilla käppäillä.

    • Wieninystävä

      Joo, kyllä laukun saa varmasti jätettyä hotelliin, vaikka huonetta ei vielä saisi. Jos et ole aiemmin Wienissä käynyt, niin ihan ydinkeskustan kävelykaduilla ja puistoissa sekä Ringstrassella saat kyllä ajan menemään. Ja käy ihmeessä jossain perinteisessä kahvilassa kuten Centralissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      132
      1873
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      877
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      156
      862
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      810
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      782
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      722
    7. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      681
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      276
      679
    9. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      44
      667
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      602
    Aihe