Ihmetyttää miksi suomalaiset maajoukkuetason hiihtäjät ovat aina olleet poikkeuksellisen rumia verrattuna muiden maiden edustajiin tai muiden lajien harjoittajiin? Onko hiihto rumien ihmisten laji?
Suomen hiihtäjät
24
1523
Vastaukset
- laitasauvapersiisiis
Miss (Itä) Helsinki kisan voittaja se sinut tyydyttääkin
- JopaMauriBjörgen
Jokainen edustushiihtäjämme on kauniimpi kuin
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000005054362.html
- ThatIsTrue
Rumuuden lisäksi olen ihmetellyt miksi he usein vaikuttavat myös vähäjärkisiltä.
- oletonnetonrunkkari
Olet katsonut peiliin
- matollahiihtäjä
Ihme piipittäjiä.
Ovat jotenkin yhden kierroksen ehkä liikaa hiihtäneet. Ummikkoina ulkomailla, ohjelman tähtösiä, vaikka ovatkin kiertäneet muuilmaa enempi kun perus kaupparatsut.
Ehkä syynä siihen on se että normaalista elämästä eivät tiedä yhtään mitään. Tuskin osaavat kaupassa käydä tai tehdä ruokaa. Perhe-elämästä puhumattakaan. Päivät pitkät suksitaan, jos ei ole lunta niin sitten jollain ihmevempeleellä autotalllissa. Mitä sitä tuollaisen jälkeen normaalista elämästä voisikaan tietää. - Anonyymi
matollahiihtäjä kirjoitti:
Ihme piipittäjiä.
Ovat jotenkin yhden kierroksen ehkä liikaa hiihtäneet. Ummikkoina ulkomailla, ohjelman tähtösiä, vaikka ovatkin kiertäneet muuilmaa enempi kun perus kaupparatsut.
Ehkä syynä siihen on se että normaalista elämästä eivät tiedä yhtään mitään. Tuskin osaavat kaupassa käydä tai tehdä ruokaa. Perhe-elämästä puhumattakaan. Päivät pitkät suksitaan, jos ei ole lunta niin sitten jollain ihmevempeleellä autotalllissa. Mitä sitä tuollaisen jälkeen normaalista elämästä voisikaan tietää.Moni suomalainen perushiihtäjä onkin siirtynyt suksettomaan diagonaalihiihtoon, kuten Juha mietoo.
- Anonyymi
Iivo Niskasen hampaat ainakin on upeat!
- Anonyymi
Missit ja manekinit eivät kykenen hiihtää.Hiihto on todella rankka laji.Kokonaisvaltaista keholle.Kokeile.Tuskimpa kävit hiihtämässä kansalisena hiihdon päivänä ? Omistatko edes suksia?
- Anonyymi
Nii on ja onks ne oikeesti yhtä tyhmiä, ku tee eessä. Siivoo ainaskii varmaa ei oo ikinä saanu naista. Tyhmä ku saapas
- Anonyymi
Petteri Koivisto totesi....alko ongelmat sitte eli soppa maistuu
- Anonyymi
Remi Lindholm totesi että takki varastettiin. Oikea satusetien satusetä. Suu jauhaa mutta tulokset antaa odottaa ja odottaa..
- Anonyymi
Tänään siinä Rukan viimeisessä nousussa Iivo virnuili. Iivo on hurjassa kunnossa, oli varaa hymyillä siinä hurjassa nousussa ja silti meni ykköseksi! Maailman Cupin kisassa!
- Anonyymi
Eikö ne osaa pukeutua kun kikkelit ja reidet jäätyy? Varmaan kohta hiihdetään tennareissa ja nilkat paljaana ja ihmetellään, että nilkatkin jäätyy. Minkälaisia ne nykyajan vaatteet niillä oikein on kun tuollaista sattuu? Ei ennen jäätyny pelivehkeet eikä muutkaan vaikka pakkasia oli vähän eri malliin. Mieto osaa neuvoa ja opastaa.
- Anonyymi
Tuohon aloitukseen vaan että kyllä nuo naiset on ihan hyvännäköisiä mutta kun niillä hiihtäessä räkä ja kuola valuu pitkin naamaa niin ei näytä hyvältä. Hyi hyi..
- Anonyymi
Olen havainnut saman asian, vaatimattomia ja eleettömiä, harmaahiiriä. IIvo AINA irvistää rumasti haastatteluissa ja avaa suutaan hampaita esittäen,vääntää naamaansa.Onko hermo kireellä? Eikö suomalaiset hiihtäjät osaa pukeutua paukku pakkasilla kun hyytyy ja paikat jäätyy? Norjalaiset, ruotsalaiset ym usan hihtäjät ei palellu kuten suomalaiset, Eikö ole lämpöä pitävää termostaattiasuja kilpaasujen alle keksitty? Ainakin Tokmanni ja Sportti liikkeet myy kovaankin keliin näitä asuja?
- Anonyymi
Liian helppoa rahaa, alkaa itsepäisyys ja mielivaltaiset asenteet valmentajia kohtaan . Joku homma ei toimi,väärä harjoitustaktiikka? Oman tien kulkijoita, Pärmäkoskikin seisoo kehitys paikallaan, liikaa muita treenijuttuja sivussa,keskittyisi vain siihen mistä maksetaankin. Ongelmia valmentajien kanssa kommunikaatiossa, aivan väärät harjoittelu systeemit,oppia naapureista.
- Anonyymi
Onpa taas aloitus
- Anonyymi
Myös hiihdossa ja mäkihypyssä kisaa selostavat ". toimittajat " ja " asiantuntijat " kehuu sokeasti suomalaisia hyvästä suorituksesta vaikka oisi jääty minuuttitolkulla voittajista ---epäreaalia - sadussa elämistä ----- Eri asia jos kilpaillaan siitä kuka häviää eniten , silloin jääkiekko leijonien 20 - 2 häviö on Hyvä ja Loistava ..🤣🤣🤣🤣🤣 . Miksi näytetään TV ssä. ...... 🇫🇮SUOMI-ampumahiihtäjä sakkorinki-hiihtoa ? Miksi ?
- Anonyymi
Siksi , että Mäkäräinen saa rahaa kokemusasituntijana ja matkustella ympäri Eurooppaa, Kaisaa ei hävetä olla pummi-luuseri ja rahanahne p-karjalainen läskiperse .
- Anonyymi
Kaisalla on ihan hyvä perse, kyllä sinne sauvaansa upottaisi.
- Anonyymi
Suomalaiset hiihtäjä naiset ei osaa edes käyttäytyä eli hymy ei irtoa normaaleissa tilanteissa, ovat diivamaisia vaikka tulokset huonoja, tosin poikkeuksena muutama kokeneempi hiihtäjätär. Miksi ovat aina niin totisia ja jotenkin vihaisen oloisia. Mistä johtunee?
- Anonyymi
Ja sitten vielä tämä Joensuun Jasmiina. Suuri suu puhuu paljon, missä teot, niitä jäämme odottamaan.
- Anonyymi
pärmäkoski on kisan jälkeen monesti aika seksyn näköinen, mitä sieltä suupielistä valuu=)
- Anonyymi
on se kuuma. mikä se ukko oli joka sen jätti, vain hölmö jättää pärmän näköisen kissan
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739