Neron leimaus

Taloussanomasta löytyy nerokas toimittaja. Nimi on Teemu Muhonen. Hän on huomannut, että "Hallitus ajaa yritysten etua – eikä enää edes peittele sitä".
Mikähän olisi oikea tapa lisätä työllisyyttä? Edellisten hallitusten tapa?
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ote Kataisen/Stubbin hallitusohjelmasta: "Hallituksen tavoitteena on työllisyysasteen nosto 72 prosenttiin ja työttömyyden alentaminen viiteen
prosenttiin vaalikauden loppuun mennessä."
Ote Kataisen/Stubbin hallitusohjelman toteutumis arviosta 23.3.2015 : "Työllisyys- tai työttömyysaste eivät ole toistaiseksi heikentyneet merkittävästi talousvaikeuksista huolimatta."
Että niin.

Äänestä

No mutta kun yrittäjät näin saavat apua,eikö useamman nyt sitten kannata ruveta
yrittäjäksi.
Julkiselta sektorilta löytyy tuhansia,jotka voivat ruveta yrittämään silloin heidänkin
työpanoksensa voidaan nähdä yhteiskuntaa hyödyttävän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M.Andersson kirjoitti:

Taloussanomasta löytyy nerokas toimittaja. Nimi on Teemu Muhonen. Hän on huomannut, että "Hallitus ajaa yritysten etua – eikä enää edes peittele sitä".
Mikähän olisi oikea tapa lisätä työllisyyttä? Edellisten hallitusten tapa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu