miten

miten vaihdetaan dc :n suomenkielinen paketti käyttöön
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

This is where you can find different language files. Under each post, a file containing your translation should be attached. To use a certain language file, download it to the same folder as your DC , open the settings window, go to the "appearance" tab and specify the path to the file in the edit box in at the bottom (you have to restart DC for language changes to take effect).

If you don't like a particular translation, feel free to write your own and attach the file to the post that already contains your language.

Language files for older versions of DC will generally work, but some strings will appear in english.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dc++:n kirjoitti:

miten vaihdetaan dc :n suomenkielinen paketti käyttöön

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu