Ulkopaikkakuntalaisena olen seurannut jotain valitusta hajuhaitoista nimenomaan Jämsänkoskella... Miltä se tuntuu paikkakuntalaiselta?
Työllistääkö Jämsänkosken paperitehdas paikkakuntalaisia, vai onko siellä ainoastaan yksi robotti, kuten kerrotaan. Tuleeko tehtaalta paikkakunnalle verorahoja?
Voisiko joku selvittää asiaa minulle, joka en paperioteollisuudesta tiedä juuri mitään.
Onko paperimiehiä/naisia valitusmylläkässä, mitä aineita sieltä leviää ilmaan?
Kiitokset jo etukäteen.
Hajuhaitat
12
976
Vastaukset 12
- Pekiloakehiin
Ei tunnut missään. Toista se oli wanhoina hywinä sulfiittiaikoina.
- kyrpiäinen
Kyllä pitää ihmisellä olla vähän elämässään että viitsii näitä paskasivuja ulkopaikkalaisena lueskella, vaikka luulenpa että olet vaan yksi näistä jakomielitautisista runkkareista jotka kinaa täällä itsekseen. Mutta hyvää elämää sinulle!
- isohaju
Miksei näillä umpin altailla ole kattamis velvoitetta? Karjatalouden lietealtaan lupaehdoissa on "jos haisee niin katettava". Altaathan alkoivat lemuta sen jälkeen kun yhdyskunta jätteet alettiin johtaa altaisiin.
- uudistunut
Tänään viimeksi ihan aito p....n haju.
- vitunmulkku
Mitä teet tiedol, mee sinne mistä tulit haisteleen-
- NokatonKana
Raha haisee, etkö sitä muka tiedä?
- hajuton5555
Olisikin raha,mut kun on paska joka haisee.
- Eihyvä
Kaipolan paska haisee Nurmijärven rannoillakin.
- Sierraimet
Haisee niin kamalasti. Pahalle haisee Hyh.
- Poskiontelot
Meillä lieveni hajut, kun pesin kalsarini!
- paskatt
haju kamala varsinkiin mäessä
- KarmeaLemu
Jämsäkoskella haisee aina paska. Ihme paikka. On tainnut vaikuttaa myös ihmisten kallon malliin kun on soikeapäisiä lapsia? En koskaan muuttaisi ko.paikkakunnalle hajun sekaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271588Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311299Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5031211- 63995
- 73962
- 53746
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M110733Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468657Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän38638