Karhumies hakee seuraa

Jorma_Rautakoura

Olen viiskymppinen karhumies ja tulossa työ komennukselle kesäksi Pietarsaareen. Kyselisinkin näin onko siellä mitään DTM henkisiä luolamiesten klubeja tai kerhoja ja huoltoasemia ym mistä löytäisi karhumiehiä tai muiden gay-miesten seuraa ?
Seutukunnasta kuulemani ja lukemani perusteella näitä on paljonkin pivossa, mutta että vieläpä oltais kovin ujona kaapissa ja jonkun "lippalakin" alla.
Kiva se olisi lämpiminä kesäiltoina kokoontua hieman porukalla vaikka olusille tai kahvitteleen, autoileen ja silleen.
Rohkeasti vaan vastaileen kaiken ikäiset ja kokoiset ja ruotsikin hieman vääntyy.

Terveisin Jorma !

5

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jorma_Rautakoura

      Päivää Gudaa !
      Täs ruokiksella ajattelin kattoo kuinka montaa vastausta on tullu, mut kovin on hiljaista. Guuklasin vähän tarkemmin sen rannikkokaistaleen ja näytti siltä että, jonkunlainen sateenkaari siellä kuitenkin loistaa "raamattu vyöhykkeen" pimeydessä. On baaria ja klubia ja jokunen kerhokin näyttää äijämäinen kasvoiltaan olevan.
      Rupes jo hieman hirvittään et olenko tulossa kesäksi ihan kuivaan kylään.
      Toivottavasti ei kuitenkaan, sillä se on kuitenkin kaikesta huolimatta kuulemma kesäkaupunki missä kaikkea on tarjolla jos vaan viitsii.
      Ja minähän viitsin...-)
      Rohkeesti vaan vastaileen karhumieheltä toiselle. Täs pieni info ujoille aloitteleville pojille jos kiinnostaa ?
      http://yle.fi/uutiset/3-8166869

      Terveisin Jorma !

      • Jorma_Rautakoura

        Huomenta !
        Vai päivääkö se jo on. Niinhän se meni pitkäksi helsingin yössä. Päästin tuossa kissikollin just ovenraosta kotimatkalle.-)
        Tämän kylän yössä ei tarvi kauaa baarissa notkua kun on jo kuuma kolli kainalossa.
        Mites siellä edelleen noin hiljaista on ?
        Onko sielläkin sama meno kuin monessa maalaispitäjässä yleensä. Viikot painetaan duunii, kattellaan muita kulmien alta ja lauantaiyöhön sitten ladataan dödöä kainaloon, geelillä tukka tanaan ? Kaikki viikon odotukset ja paineet pikku sikunoissa puretaan tai ainakin haluttais purkaa.
        Tiskillä notkutaan tyrkyllä niin ihguna hanuna niin että. Kukaan ei tuu kuitenkaan puhalteleen korvaan ja hakeen tanssiin. Kaikkia poikia ujostuttaa niin perkuleesti ?
        Kattellaan kesällä vähän uutta asentoa siihen kaihoiluun.

        Jorma tulee !


      • Duunaripoikanakesällä

    • röhöä

      Tuuppa vain tänne, jos kuleksit pikkusormi ojossa.

      Tuossa Vöyrillä on yks sikala jossa karjuja molemmin puolin 240 kiloa. Sielä ei ole kameroitakaan ja tunnussana on: stefan.

      Pistä vain sähköpostiosoite niin eiköhän järjesty.

    • Jorma_Rautakoura

      Moit !
      Mites sinne rannikolle kuuluu kukkuluuruu ?
      Kaksi !!! kiinnostunutta.
      Ja näyttää se yksi vöyrin poikakin vastauksen itsestään syvältä puristaneen. Voi voi nyt ei kyllä nuo vastaajan atribuutit kohtaa kysyjän omiin.
      No mutta ei kai siinä mitään. Jos haluaa sutenöörin hommia omalla kylällä tehdä niin tehtävä se on. Maaseudulla poikamiehenä eläminen vaatii nykyään varmaankin moniosaamista ja moneksi vääntymistä. Kaikillahan meillä on omat mielenkiinnot, vahvuus ja osaamis alueemme. Onko siellä laajakin asiakaskunta kyseiselle palvelulle ?

      Kuu kiurusta Jormaan,
      Jormasta kaksi kuuta yötöntä, kuumaa kosteaa,
      Niin kuin siellä sanotaan.

      Kis kis miau ! Jorma

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      1997
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1470
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1259
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      69
      1090
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      222
      1052
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      962
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      236
      917
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      896
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe