Suomessa rakennus-, ohjelmajärjestäjä- ja ties millä aloilla pahasti ryvettynyt "johtaja" on nyt onnistunut pilaamaan maineensa myös aurinkorannikolla. Rahojaan ovat jääneet kaipaamaan useat toimijat.
Viimeisin kyhäelmä eli Aurinkopaistaa lehti oli täysi floppi, taas. Jari Kaipiainen jäi kiinni kuin pikkupoika hillopurkilta, kyynärpäitään myöden kädet hillossa. Oikeiden toimittajien laskut maksamatta, jotka sitten ei enää kolmaanteen ja neljänteen numeroon kirjoitelleet.
Hätäkös tässä mietti Mr Kaipiainen ja lähti plagioinnin tielle. Viimeinen aviisi pursuaa niin hesarin, iltalehden kuin yksityisten bloggareiden juttuja. Lupaa noihin ei tietenkään kannattanut kysyä?
Luultavammin tämän herran maine on aurinkorannikolla siinä kunnossa, että bisneksien kannalta on aika taas vaihtaa maata. Kysymys kuuluu, minne?
Jari Kaipiainen jatkaa huijauksiaan Espanjassa.
15
3524
Vastaukset
- Life_is_Life
Pitääkö tuo loputon ja mielipuolinen, suorastaan hekisen siarauden asteelle menevä ja fakta-todisteeton suunpieksentä-iki-kauna ulottaa sieltä s24 Espanaja-palstalta vielä tännekin!
Hakeutukaa ihmeessä terpaiaan! - Follower
Life-is-life! Kirjoittele edes selvin päin, niin joku voisi olla samaa mieltä kanssasi. Itse asiasta sen verran, että faktaa Kaipiaista vastaan on. Tiedätkö, miksi lehden nettiversio ei ole luettavissa? Siksi, että Kaipiainen joutui vetämään sen pois, koska Sanoma ja Iltalehti vain sillä ehdolla lupasivat olla nostamatta juttua tuosta laittomasta kopioinnista tammikuun 2017 numerossa. Vai millä selität sen, että tammikuun numero ei ole Aurinkopaistaa -lehden nettisivuilla? Lehden ulkoasu, taitto, on ilmoittajia ja lukijoita halventa, säälittävää ammattitaidon puutetta. Kyllä ne kaljarahat pitäisi saada hankittua aidolla osaamisella.
- Follower
Silkkaa potaskaa tuo Aurinkopaistaa -läpyskän nettisivusto. Etusivulla lukee kohdassa "Luetuimmat" yhtenä kolmesta aiheesta :"Aurinkopaistaa.com ilmestyy seuraavan kerran 18.1.2017". Onko todella niin, että se on yhä luetuimpien kärkeä? Toisaalla sivustolla lukee ilmestymisajat ja siellä, että 1.4.2017 ilmestyy lehti. Eipä näy netissä tuota lehteä. Ja yhä tänään 16.4.2017 siellä mainostetaan maaliskuista Caminito del Rey -matkaa. Onko jotain jäänyt päivittämättä vai onko huikkaputki menossa? Ammattimaista meininkiä vai lukijoiden ja ilmoittajien halveksuntaa ja aliarvioimista?
- Rannikolla2017
Aina se Jarik löytää uuden huijattavan. Nyt joku antoi rahaa baarin tekemiseen ja sellainen on jo avattu. Kyllähän noita hulluja riittää on rahaa tai ei.
- Anonyymi
Vieläkö tämä herra tekee täällä bisnestä?
- Anonyymi
Tekee. Savustaa kalaa paljon ravintoloille ja toimii kokkina Vinoteca Tango-ravintelissa.
- Anonyymi
Kyllä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekee. Savustaa kalaa paljon ravintoloille ja toimii kokkina Vinoteca Tango-ravintelissa.
ei enää savusta kalaa mutta kokkailee raflassa ruokaa täälläpäin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei enää savusta kalaa mutta kokkailee raflassa ruokaa täälläpäin
On mennyt ihan hyvin...alla näin tässä pari kolme vuotta sitten Mersun E-sarjalaisen!
- Anonyymi
Onko kuulunut mitään uutta Aurinkorannikolla?
- Anonyymi
Tekee ruokaa palkollisena toisen ruokaravintelissa täällä Fugessa.
- Anonyymi
Eikös hän menny kihloihin just syksyllä. Annetaan rauhassa aloitella uutta elämää.
- Anonyymi
Varakas morsian varmaan sitten? Joko on uusia bisneksiä herralla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varakas morsian varmaan sitten? Joko on uusia bisneksiä herralla?
pomona aurinkorannikon mölkkykerhossa....kerran vaikuttaja, aina vaikuttaja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
pomona aurinkorannikon mölkkykerhossa....kerran vaikuttaja, aina vaikuttaja!
Jos on johtajaksi syntynyt, on aina johtaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1942695Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki612671- 1842655
Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752288Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276742144Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen412135Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä22025Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la731636- 1461497
Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue21395