Mitä mieltä porukat on metson myymisestä ennen tilinpäätöstiedotetta ja yhtiökokousta?
Metson voiton kotiuttaminen
1
147
Vastaukset
- sivustakatsoja-
Tulosjulkistukset ovat aina vähän arpapeliä, mutta Metso alkaa olla jo mielestäni hintava. Firman tilanne ei ole juurikaan muuttunut vuoden takaisesta, mutta yleinen tunnelma on nostanut kurssia alle 20 eurosta lähes 30 euroon. Tosin firma taisi olla jonkin verran alihintainen vuosi sitten, mutta tapahtunut nousu on siis mielestäni ollut enemmän kuin pelkkä korjaus "oikealle" tasolle.
Toisaalta, harvoin firma 10% enempää tulosjulkistuspäivänä tipahtaa, joten tuskin siinä katastrofia tapahtuu, vaikka katsoisikin täydellä panoksella. Varovainen varmistelee, rohkea syö rokan/rotan. Omani olen myynyt jo aiemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k395248- 853752
- 483145
- 623045
- 113025
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562383- 411878
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1451848Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….101825- 181751