Amisääliö

Autolla ympyrää ajaminen ei tunnetusti vaadi Einsteinin älynlahjoja. K.R. tosin on muutenkin harvinaisen vastenmielinen tyyppi.
4981
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ootko ajatellu, että lähtisit itse ajelemaan F1:siin, jos siellä kerran pärjää ihan tosta vaan? Olen ymmärtänyt, että siitä hommasta maksetaankin ihan kivasti, joten eikös sitä ainakin yhden vuoden voisi ajella, vaikka ei laji niin kauheasti kiinnostaisikaan.

Äänestä
  • Formula ykkösiin pääseminen vaatii hirveän määrän seteleitä, jos ei ole hilloa niin ei pääse kuskiksikaan. Kaverini ajoi pohjoismaiden sarjaa ja olis otettu englantiin ajamaan, mutta kun ei saanut kasaan 0.5milj. Niin jäi ajoura haaveeksi. Siinä sulle miettimistä, että onko lahjakkuudella jotain osaa autourheiluun pääsemiseksi. Muistettakoon vielä, että Mikko Hirvonenkin joutui hankkimaan 1 000 000 € että pääsi Subarulle viime kaudeksi!

    Äänestä

  • Asiaa läheltä seurannut! kirjoitti:

    Formula ykkösiin pääseminen vaatii hirveän määrän seteleitä, jos ei ole hilloa niin ei pääse kuskiksikaan. Kaverini ajoi pohjoismaiden sarjaa ja olis otettu englantiin ajamaan, mutta kun ei saanut kasaan 0.5milj. Niin jäi ajoura haaveeksi. Siinä sulle miettimistä, että onko lahjakkuudella jotain osaa autourheiluun pääsemiseksi. Muistettakoon vielä, että Mikko Hirvonenkin joutui hankkimaan 1 000 000 € että pääsi Subarulle viime kaudeksi!

    Tiedoksenne: Näissä kuvioissa ei puhuta käteisestä, vaan erilaisista "tuottoisista sopimuksista", joiden lasketaan olevan tai tuottavan niin ja niin paljon... takauksia ja takuita... Käteistä ei käytetä kuin baaritiskillä (jos edes sielläkään...). Kippis ja kulaus.

    Äänestä

...Päästä amikseen autopuolelle! Voi sun pyhä Jeesus saatana! Itse amikset ja tekut ja opekoulutukset ja opetyöt (amiksessa) kokeneena sanoisin, että Rammstein!, Koko Rammstein (K.R.).
Kaikki apinan tuntee vaan apina ei ketään..?!?
Mutta amisalustaltakin voi kasvaa upeita IHMISIÄ, jos aihio on tarpeeksi kehityskelpoinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moka kirjoitti:

Autolla ympyrää ajaminen ei tunnetusti vaadi Einsteinin älynlahjoja. K.R. tosin on muutenkin harvinaisen vastenmielinen tyyppi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu