Unelmalomalle huhtikuussa minne?

lomantarpees

En ole lomaillut vuosiin, siis ollenkaan, joten kysyn kokemuksistanne minne kannattaa matkustaa.

- 10 päivää vain lepoa, aurinkoa, kirjaa, hyvää ruokaa ja juomaa
- suht lyhyt lentomatka 4-6 h
- rauhaa, ei turistirysiä
- siisti ja hyvä hotelli, ei tarvitse olla luksus

Missä on huhtikuun alussa jo riittävän lämmintä, mulle riittää hyvin 20 astetta, kunhan aurinko paistaa.

3

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JakeDV

      Hyvä kysymys! Suosittelen että menet Etelä-Italiaan, esimerkiksi Apuliaan. Lentomatka kestää ehkä 5 ja puoli tuntia (Rooman kautta), ja siellä on jo yli 20 astetta keskimääräisesti huhtikuussa.

      Minun tuskin tarvitsee sanoa, että ruuat ja juomat ovat erittäin hyviä ja halpoja Italiassa. Lisäksi, siihen vuodenaikaan ei kuulu paljon turisteja, joten voit nauttia auringosta rauhassa.

    • civis

      Espanja, Italia, Kreikka, Portugali...kaikissa niissä pitäisi olla jo yli 20, mutta riippuu säistä)). Lennä vaikka Napoliin ja sieltä Ischian saarelle lautalla.

    • Poncha

      Funchal.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      7870
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      61
      4400
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4023
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3942
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3373
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3330
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3238
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      2983
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2761
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2514
    Aihe