Miksi jos joskus joku kysyy oikeasti linuxiin , esim vaikkapa ubuntuun liittyvän kysymyksen niin harva vastaa. Annahan kun windowsiin liittyvä kyssäri ilmestyy palstalle niin eiköhän kaikenmaailman idiootit ole tyrkyttämässä jotain sen tilalle.
ootte tyhmiä
11
202
Vastaukset
- ootte.viisaita
Hyvä että joku viisaskin pistää tyhmän aloituksen.
- Unohda_suoli24
Täällä ei juurikaan ole linuxia käyttäviä palstalla olevien häiriköiden takia, linuxiin liittyvissä asioissa kannattaa kysyä paremmilta foorumeilta. Tosin Suoli24-palstalla ei kannata vakavissaan kysellä mitään kun palsta on viimevuosina muuttunut lähinnä idioottitrollien sekoilupalstaksi (koska ylläpito ei välitä palstan tasosta).
- joskus_asiallista
Vapusen aikaan oli vielä asiallinen.
- cdsaw
Missä on vapunen?
- Vapusesta_alkoi_syöksy
Vapusen sekoilusta alkoi se palstan alamäki, se pelle poisti kaikki omien harhaisten mielipiteidensä vastaiset viestit ja sotki palstaa.
- palsta-pellet
Vapusesta_alkoi_syöksy kirjoitti:
Vapusen sekoilusta alkoi se palstan alamäki, se pelle poisti kaikki omien harhaisten mielipiteidensä vastaiset viestit ja sotki palstaa.
Kyllä tämän palstan ovat sotkeneet ihan muutama Linux-hihulisti.
- Windows-hörhöt
palsta-pellet kirjoitti:
Kyllä tämän palstan ovat sotkeneet ihan muutama Linux-hihulisti.
Katselehan tarkemmin, palstaa sotkee lähinnä ristitumputtaja ja muutama muu windows-hörhö.
Keskustelufoorumit ovat käyttäjiensä näköisiä. Varsinkin rekisteröimättömänä ja nimettömänä on helppo levittää muunneltua totuutta ja sortua keskustelun sabotointiin.
Jos taas keskustelee aina samalla nimimerkillä, niin keskustelu siirtyy helposti aiheen sijasta keskustelijasta keskusteluun. Mikäli tiedetään jonkun esittäneen väärän mielipiteen, niin siihen on helppo palata.- f.e.seppo-pc
sinähän sen seppo tiedät kun olet kaikki tietotekniikkapalstat sotkenut ympärivuorokautisella sekoilulla!
ja toden totta tietotekniikkapalstat näyttävät jenkemin käyttäjän näköisiltä! - Seppo-CCCP_tuhoo
Nähtävästi voi rekisteröitynäkin levittää kaikenlaista sontaa siihen kenenkään puuttumatta.
- ffgggz
oot tyhmä.
Luuletko että kitinäsi muuttaa jotain?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094640Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083390Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881887Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141450Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601240- 521210
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159- 551099