Terve!
Oon 17-vuotias poika ja oon seurustellut nyt parin kuukauden ajan. Tiedän, että en voi salata asiaa vanhemmiltani ikuisesti enkä haluakaan, mutta kertominen on kovin vaikeaa. En tiedä miten kertoisin. Asiaa ei helpota se, että seurustelen pojan kanssa. Vanhemmat ei tiedä seksuaalisesta suuntautumisestani, joten jännittää niiden reaktio.
Olisko joillain vinkkejä miten tää kannattais tehdä? Oon muutenkin huono puhumaan henkilökohtasista asioistani vanhemmille.
Seurustelusta kertominen vanhemmille
10
426
Vastaukset
- JustHanginHere
No meillä perinteine on ollu tuua se vaan sisään ja sitt sillee hienovaraseati esitellä.
Mutt sun kanttii miettii vanhempies reaktiota ton suuntautumises suhtee. Ett jos kovinpaljo veikkaat niitten alkavan raivota, ei sillon kande noin tehä :D
Sitt vaan kerrot kun oikeelt tuntuu, jotai vaikk, äiti mull ois yks juttu... - ho_mo
hae mieluummin apuu psykiatrilta
- Niin22
Hyhhyh, homous on syntiä. #GodHatesFags
Homous ei ole syntiä eikä väärin, mutta se on sairaus. Ainakin tietyllä logiikalla.
- homomomo
Kannattaa ruveta heteroksi
- ei_hätiä_mitiä
Monet kertovat seurustelusta suvulle vasta kun sormukset on jo hankittu ja häät parin viikon päästä. Miksi siis kertoa parin kuukauden seurustelusta ja vielä tuossa iässä kun seurustelusuhteet eivät useinkaan kauan kestä. Odota, kunnes päätät viedä jonkun vihille.
- HereWeGo
Pikkasen vaikee suomes vaa vihille viiä :P
Anna vanhempien itse selvittää homoutesi.
- afaehg3y354
Aika homoa tollane, pidä salaisuutena ja tuu kaapista sit nelikymppisenä tai riistä henkes ni ei tarvii pohtia enää tollasia asioita. En kyl suosittele sitä jälkimmäistä, sanoinpahan vaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108