Yllättäen taas löytyy ääliöimmät katsojat Ranskasta! Panizzin jälkeen tielle oli ilmestyny kuutio lunta tampattuna. Solberg ja Grönholm kävi tunnustelemassa betonimuuria huonoin seurauksin. Tonin pelasti se, että Solberg oli vielä poikittain tiellä ja katsojat varoittivat(!?). Toivottavasti suomalaiset osaa pitää pään kylmänä eikä Jyväskylässä Loebin edestä löydy päänkokoista kiveä... Onhan Neste Ralli valittu maailman parhaaksi usean kerran peräkkäin!
Ääliöt
katsojat
3465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sitä lunta oli ihan kaikilla siellä Montessa.
Niin Loebilla, Benguella, Panizzilla ja Auriolilla. (=Ranskalaiskuskit).
Loeb ainakin sanoi että hän oli sanonut "gravel crew:lle" eli etuautoille että merkatkaa nuotteihin missä on paljon katsojia ja lunta (tien vieressä).
Valitettavasti meidän Bosse oli yksi uhreista.
...
No hei katsojat on theneet tota lumen heittoa tielle läpi Monte Carlo rallin historian ja jos joku kuski ei tajua ottaa tätä huomioon ajaessaan niin on ihan oma moka.