Mikä kumma uusperhe?

Epätoivosetnekeksii

Uusiperhe on nuori pari joilla onyhtein lapsi. Mikä muu voisi olla uusperhe, ei mikään.
Luin näitä juttuja ja täällä erottaja naiset huutaa kovaan ääneen että he ovat löytäneet uuden miehen jolla on kakaroita ja nyt he ovat uusiperhe???? Mitä ihmetä?

Eihän se ole perhe ollenkaan. Ne lapsethan ei ole sen erottaja naisen lapsia nehän on vain miehen ja hänen vaimonsa oli entinen tai ei, mutta lapset ei kuulu tämän erottajanaisen elämään ja perheeseen. Onhan se katkeraa kun ei ole koskaanollut ollut miestä ja lapsia niin pitää alkaa leikkimään toisten kodissa ja toisten vaimoill atai miehillä jotain uutta perhettä????
Tämähän on pelkkä suhdesokujen parannuskeino, yhteisasumista kahden epätoisen ihmisen tekemä yhteis elo jotta kulut puolittuu. Perheestä ei ole kysymys, vaan katkerasta yhteiselosta, aina pitää olla joku joka siivoo ja kokkaa ja lohduttaa.
Unohdetaan se perhe sana ja käytetään yhteiselo nimitystä. Siitä olemme kaikki samaa mieltä. Ei kaikki kootut ihmiset voi olla perhettä keskenään vaikka kuin haluisivat. Olkaamme siitäkin samaa mieltä. Ja olemmehan me.

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vihanhedelmät

      Otan osaa suureen katkeruuteesi ,vihaasi ja kateuteesi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      23
      6448
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5168
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4745
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4579
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      69
      4438
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      4019
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      3977
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      107
      3835
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3490
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3327
    Aihe