Hei! innostuis tässä pelaamaan tätä silent hill2 peliä joka on itseasiassa tosi huippu peli :) mut jotenkin jumituin tohon peliin, en tiedä mitä pitäisi hehdä :( oon semmosessa kohdassa siel sairaalassa, kun se pikku tyttö lukitsi mut sinne alimman kerroksen huoneeseen ja sitten jouduin jonnekki ihme paikkaan (sama sairaala). mut nyt siel kolmannes kerroksessa on se se maalaus siita enkeli naisesta ja sit se (store room):ssa on se lipasto. nii mitä sille pitäisi tehdä? Kiitos jo etukäteen!!! :)
Silent hill2 eksyksissä sairaalassa
Nimetön
5447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siihen oveen pitää saada kaksi sormusta
mene kuitenkin ensin (ellet jo ole käynyt) niin toiseen kerrokseen hissillä ja huoneseen M6
vasemmalla seinustall on (Dry Cell battery)
sekä (Basement Storeroom key) käy myös katsomassa muut kerroksen ovet ja keräile huoneista kamat talteen. Tämän jälkeen mene porraskäytävään mene portaat ihan alas avaa ovi hallussasi olevalla avaimella keräile ammukset lattialta ja työnnä hylly syrjään ala menemään tikkaita alas välinäytös alkaa ja löydät Marian hae lopuksi tikkaita pitkin sieltä hyllyn takaa alhaalta Ensinmäinen sormus. Kun menet hissillä Marian kanssa alkaa outo kilpailu kysymysten vastaukset avaavat boxin Kysymys 1:(3) 2:(1) 3:(3)
paina laatikosta suluissa olevat numerot ensinmäinen numero on kysymys numero. Ensimäiseltä riviltä 3 toiselta 1 kolmannelta 3.
Sitten taas palaa 2 kerrokseen mene käytävän päähän missä on pariovi avaa huoneessa oleva jääkaappi Marian avull sitten vaan sormukset siihen naisen kuvaan esittävään oveen sitten vaan portaat ihan alas asti.
kiitos... ni oon nyt ihan hukassa, mut piti hakee se Maria sieltä sellistä ja pääsinkin sinne mut se oli kuollut :( ja nyt seikkailen niissä käytävis/viemäreissä enkä tiedä yhtään mitä pitäisi tehdä tai minne pitäisi mennä?
Tämä ei nyt kyllä ole enää sairaala missä olet... o___O
Jos nyt tarkoitat tätä vankilaa/labyrinttia jossa Maria pyysi sinua tulemaan luokseen, ja menit tänne selliin viemärin/labyrintin valkoisesta ovesta jolloin huomasit hänen kuolleen uudestaan (sairaalatapauksen jälkeen) sinun täytyy poistua huoneesta, ja lähteä etenemään labyrintista ulos.
Homma hoituu kyllä karttaa välillä kurkkimalla ja Pyramidheadia pakoon juoksemalla. ^^'
Mikäli en aivan väärin muista, ennen kuin pääset ulos joudut tappelemaan Eddie bossia vastaan, jonka jälkeen pääset laiturille ja soutelemaan kohti Lakeview hotellia.
Lisäilkää jos jotain jäi välistä. (Muistini on todella hyvä, ottaen huomioon että olen mennyt kyseisen pelin läpi ainakin 5 kertaa.) n____n
no minäpä koitan.. voiko niitä kolmia päitä muuten tappaa mitenkään? nitä sillä isolla puukolla tekee minkä löytyi sieltä läpyrintistä? tarviiko sitä edes?
Helpoimmalla pääset kun juokset karkuun. Minä en ainakaan koskaan jäänyt sen suurempia otteluita pitämään noita Pyramidheadeja vastaan, ja kyllä Great Knifea tarvitaan viimeisessä Pyramidhead duo -kamppailussa, kävelet vain nurkkaan ja suhaiset tuolla Great Knifella molempia yhdellä kertaa.