Suurin ongelma lomaosakkeissa ei ole lomaosake..

ostaosta

Ongelma lomaosakkeissa ei ole tuote, vaan myyjät jotka eivät ole koskaan käyttäneet lomaosakesysteemiä, saatisitten matkustaneet Tallinnaa pidemmälle. Myyjät eivät usko lomaosakematkailuun ja aliarvioivat asiakkaat ja kertovat omia tarinoitaan lomaosake systeemistä. Ne ovat näitä myyjiä jotka kertovat "faktaa systeemistä, kuluista ja kenties arvonnoususta ja takaisinostosta" ja samanaikaisesti katse hapuilee missä sattuu ja sormet haraa milloin korvantakana, milloin leualla...uskoo ken haluaa. Todennäköisesti otsalohkossa takoo edellisenillan kaatokänni. Sellaiset henkilöt myyvät ja vakuuttavat lomaosakematkailun hienoutta, joille kaukaiset paikat ovat vain tuttuja viinapullojen etiketeistä. Koulut kesken jäi. Merkkinä elämän haasteista on karrellepalaneet luottotiedot ja kapsäkki mihin omaisuus mahtuu. Miksi haukkua lomaosakkeita, kun pitäisi haukkua ala-arvoisia myyjiä?

2

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MyyMyyäläosta

      Komppaan ostaosta. Omaa etua ajavat myyjät, samalla osakkainakin, rikkovat lakeja luottaen siihen etteivät ostajat uskalla, jaksa tai viitsi viedä laittomuudet käräjäoikeuksiin! Myyjät käyvät aina oikeutta yhtiön nimessä!

    • Tfyi-h

      Suurin ongelma lomaosakkeissa ovat nää kusipäät jotka antavat viedä kuin pässiä narusta.- Vuokratkaa tai ostakaa asunto! Ei mitään lomaosakkeita !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3760
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3208
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2665
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2569
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      68
      2525
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      23
      2372
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2322
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2195
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1970
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1856
    Aihe