Milano airport- Malcesine

maursi

Hei,
Olemme menossa vaimoni kanssa toukokuulla lamamatkalle Italiaan. Lennämme Milanonoon. Kysyn, miten sieltä pääsisi parhaiten jatkamaan matkaa Gardajärvelle Malcesineen.
Ystävällisesti
Mauri

6

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8765

      En ole käynyt Malcesinessa, tässä parhaat neuvot mihin kykenen.
      Jos mahdollista, vuokratkaa auto kentältä (Malpensa?).
      Jos ei, matkasta tulee monipuolisempi. Junalla Milanoon, sieltä junalla Peschiera del Gardaan tai Castelnuovo del Gardaan. Niistä eteenpäin juna ei käsittääkseni kulje Malcesineen, eli bussi.
      Matka julkisilla kestää helposti yli viitisen tuntia, mutta noissa maisemissa se ei ainakaan itselleni ole ollut ongelma, pikemminkin nautinto.

    • ajskdjksajdkjaslkjs
      • 8765

        Enpä tiennyt Rome2Rio sivustoa, näyttää hyödylliseltä. Aika hurjalta tuntuu tuo bussin hinta Peschiera del Garda --> Malcesine, samaten 6 tuntia 60km matkaan. Aloittaja, jos päädyt tähän vaihtoehtoon, laita tänne raportti sitten myöhemmin... :D


      • moupi

        Sivuston "Bus" kohdassa kerrotaan kesto ja hinta, jos koko matkan ajaa Milanon kentältä Malcesineen. Kun avaa ylimmän juna bussi-vaihtoehdon, käy ilmi että bussimatka Peschiera del Gardasta Malcesineen kestää tunnin ja 18 minuuttia ja maksaa 2 euroa. :-)


      • 8765

        Kiitos, sivusta tuli entistäkin parempi :)


    • Käynyt

      Vaikka esimerkiksi junaliikenne on toimivaa, niin ottaisin silti vuokra-auton. Vuokra-auto mahdollistaa monta sellaista kohdetta, joita ei saavuta julkisilla. Kun on kahdestaan matkalla, riittää pienikin vuokra-auto. Pieni vuokra-auto taas on kylien pienillä kujilla näppärä.

      Monella vuokraamolla on Valikoimissa Fiat 500 Cabrio ja/tai Abarth. Hertzillä esimerkiksi on molemmat. Jos olisimme kahdestaan liikkeellä, ottaisin sellaisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      256
      8518
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      286
      5777
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      176
      1915
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      76
      1800
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      190
      1362
    6. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      78
      1324
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1207
    8. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      55
      1088
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      1053
    10. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      131
      1037
    Aihe