Phuketferry.com

Onko jollain kokemuksia phuketferry.com sivustosta ? Myy lauttalippuja Phuketista esim Koh Lantalle. Tekisu mieli ostaa liput etukäteen netistä, mutta sivuston turvallisuus epäilyttää hieman. Kokemuksia kiitos.
7130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo, minä en koskaan mene tilaamaan Tallinkin sivuilta mitään. mutta sivuston turvallisuus epäilyttää hieman.

Äänestä

Kysy sivuston turvallisuudesta matkatoimistolta, jolta varasit sen Thaimaan matkan. Tai osta nuo lauttaliput heidän kauttaan.

Äänestä

Matkani on omatoimimatka. Eli lennot ja hotellit varattu itsr netissä.

Äänestä
  • Kuinka olet uskaltanut ostaa liput etukäteen netistä? Eikö sivuston turvallisuus epäilytä? Kas kun matkatoimisto on samalla kuin vakuutus. Jos jotain menee pieleen, ei se aina mene ostajan pussista.

    Äänestä

Lento on finnairin reittilento ja hotellit booking.com sivuilta. Turvallisia sivuja ostaa. Hotels.com sivuun en luota. Siellä oli iso tietovuoto noin vuosi ditten. Omatoimimatkaaja säästää helposti 1000e-1500e kun hommaa lennot ja hotellit itse. Tuolla rahalla elää 2vk hyvin Thaikuissa.

Äänestä

Ja kysymykseni liittyi nyt phuketferry.com sivustoon josta EN ole mitään ostanut...
Tämä on jo 4 omatoimimatkani Thaimaahan.

Äänestä

Käytin kyseistä lauttafirmaa viime talvena Krabilta Lantalle. Lauttahan lähti Phuketista, mutta niilla voi olla myös suoria. Katselin netistä mutta lopuksi liput ostettiin hotellista johon kuului vienti satamaan, ei tullut juurikaan kalliimmaksi kuin suoraan netistä ostettuna.Netistä ostettuna olis säästetty n. 10€ (kaksi henkeä) mutta kun ei tarvinnu maksaa taksista oli lähes sama. Niistä matkakojuista joita taikut on pullollaan saa myös lippuja ja hinnat ei paljon eroa toisistaan.
Varmasti netistä ostettuna on turvallista, sillä sen verran suosittu kyseinen reitti on.
Meidän tapauksessa "lautta" ei ollut todellakaan nettisivuijen kuvissa oleva, vaan kymmeniä vuosia vanha kantosiipialus, lähinnä muistutti lentokonetta ilman siipiä, ja aivan täynnä sekä tunnin myöhässä. Mutta hauska reissu kunhan ei turhista nipota.
Ostakaa AJOISSA,  ja muistakaa että matkalaukut saa sitten kovaa käsittelyä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thailandagain kirjoitti:

Onko jollain kokemuksia phuketferry.com sivustosta ? Myy lauttalippuja Phuketista esim Koh Lantalle. Tekisu mieli ostaa liput etukäteen netistä, mutta sivuston turvallisuus epäilyttää hieman. Kokemuksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu