Meillä Kainuussa on takuulla Suomen kalleimmat sähkönsiirron perusmaksut, mitäs olette mieltä seuraavista: Yleissähkö 3x25A perusmaksu 29,60€/kk , Yösähkö 3x25A perusmaksu 47,00€/kk.
LOISTEEN SÄHKÖNSIIRRON PERUSMAKSUT !
6
281
Vastaukset
- älytöntä_on
Älyttömät! Mutta Caruna menee vielä lähivuosina ohi, koska ulkomaalaisille sijoittajille pitää saada tuottoa.
Suomen hallitus sanoo, että hyvät kaupat, kun suomalaisten raha ja verotulot tuotoista menevät ulkomaille eikä jää käytettäväksi suomalaisten hyväksi.
Minulla Caruna ja sähkölaskussa oli joku kerta pelkkiä kuukausimaksuja noin 80 % koko laskusta. - zzblaade
Joo, sähkölasku 280 euroa, sähkön osuus 68 euroa, loppu siirtoja, kk maksuja, veroja, ja mitä lie. Tämä siis tammi/helmikuu, ja Karuna.
- 230V
"...sähkölasku 280 euroa, sähkön osuus 68 euroa, loppu siirtoja, kk maksuja, veroja, ja mitä lie. Tämä siis tammi/helmikuu, ja Karuna. .."
Vaikuttaa että sinulla on täysin väärä liittymätyyppi tai todennäköisesti puhut potaskaa.
Carunan hinnastossa tavallinen 25A liittymä maksaa 6, 11 tai 23 euroa/kk riippuen alueesta ja talon tyypistä. Kahdelta kuukaudelta 280 euroa ei ole mahdollinen noilla kulutuslukemilla.
- Oln
Typerä maksa niin paljon sähkö siirtämistä. Ja se on rahastusta! !!! ! !!! !! !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961