Friday attitude

Pikkutikkitilkku

Moi,

Onko ketään käynyt friday attitude hotellissa Mauritiuksella? Onko ranta minkälainen, onko mahdollisuus vesiurheiluun? Onko lähistöllä ravintoloita tai kauppoja?

3

668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ole käynyt hotellin sisällä, mutta monena talvena asunut läheisessä Trou D'Eau Doucessa. Hotelli on kylän keskustasta kävelymatkan päässä (n. pari km) Myös bussilla pääsee kylälle ja takaisin. Kylässä muutamia ruokapaikkoja ja pikkukauppoja
      Ranta on kaunis valkohiekkainen. Hyviä snorklauspaikkoja lähellä. En juuri muuta vesiurheilua nähnyt. Läheisellä Ile Aux Cerf saaren tuntumassa vetävät parasailing purjeita taivaalle.

    • Paraspaikkaikinä

      Olimme mauritiuksella 28.12-12.1 .2017 , paikka oli huikea! Friday attitude oli todella hyvä hotelli. Vesiurheilua ei juurikaan tällä rannalla ollut mutta matkoja tehtiin läheiselle saarelle jossa oli mahdollisuus ihan kaikkeen! Esim laskuvarjo , vesisukset yms. Ranta oli myös hyvä mutta suosittelen mereen mentäessä jonkinmoisia uimakenkiä koska siellä meres on teräviä korallin paloja. Taxilla pääsi noin 10-15 min läheiseen flaqin keskustaan jossa on esim iso ostoskeskus ja ravintoloita ja myös pikaruokapaikkoja löytyy mäkki yms. Suosittelen kyseistä hotellia!

    • Pikkutikkitilkku

      Kiitos vastauksista. Täällä ollaan ja aivan huikean hieno paikka. Ranta on ihana valkoinen. Tulee muualtakin porukkaa tähän snorklaamaan. Hotelli on tosi kiva pieni ja palvelu ja ruoka hyvää. Ollaan kyllä tyytyväisiä valintaan😊. Sanoisin että on 4 tähden hotelli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      742
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      741
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      626
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      199
      518
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      516
    6. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      496
    7. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      484
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      50
      484
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      36
      450
    10. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      81
      444
    Aihe