Friday attitude

Pikkutikkitilkku

Moi,

Onko ketään käynyt friday attitude hotellissa Mauritiuksella? Onko ranta minkälainen, onko mahdollisuus vesiurheiluun? Onko lähistöllä ravintoloita tai kauppoja?

3

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ole käynyt hotellin sisällä, mutta monena talvena asunut läheisessä Trou D'Eau Doucessa. Hotelli on kylän keskustasta kävelymatkan päässä (n. pari km) Myös bussilla pääsee kylälle ja takaisin. Kylässä muutamia ruokapaikkoja ja pikkukauppoja
      Ranta on kaunis valkohiekkainen. Hyviä snorklauspaikkoja lähellä. En juuri muuta vesiurheilua nähnyt. Läheisellä Ile Aux Cerf saaren tuntumassa vetävät parasailing purjeita taivaalle.

    • Paraspaikkaikinä

      Olimme mauritiuksella 28.12-12.1 .2017 , paikka oli huikea! Friday attitude oli todella hyvä hotelli. Vesiurheilua ei juurikaan tällä rannalla ollut mutta matkoja tehtiin läheiselle saarelle jossa oli mahdollisuus ihan kaikkeen! Esim laskuvarjo , vesisukset yms. Ranta oli myös hyvä mutta suosittelen mereen mentäessä jonkinmoisia uimakenkiä koska siellä meres on teräviä korallin paloja. Taxilla pääsi noin 10-15 min läheiseen flaqin keskustaan jossa on esim iso ostoskeskus ja ravintoloita ja myös pikaruokapaikkoja löytyy mäkki yms. Suosittelen kyseistä hotellia!

    • Pikkutikkitilkku

      Kiitos vastauksista. Täällä ollaan ja aivan huikean hieno paikka. Ranta on ihana valkoinen. Tulee muualtakin porukkaa tähän snorklaamaan. Hotelli on tosi kiva pieni ja palvelu ja ruoka hyvää. Ollaan kyllä tyytyväisiä valintaan😊. Sanoisin että on 4 tähden hotelli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4588
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2474
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      985
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      858
    6. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      824
    7. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      136
      771
    8. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      770
    9. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      53
      752
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      716
    Aihe