Friday attitude

Pikkutikkitilkku

Moi,

Onko ketään käynyt friday attitude hotellissa Mauritiuksella? Onko ranta minkälainen, onko mahdollisuus vesiurheiluun? Onko lähistöllä ravintoloita tai kauppoja?

3

668

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ole käynyt hotellin sisällä, mutta monena talvena asunut läheisessä Trou D'Eau Doucessa. Hotelli on kylän keskustasta kävelymatkan päässä (n. pari km) Myös bussilla pääsee kylälle ja takaisin. Kylässä muutamia ruokapaikkoja ja pikkukauppoja
      Ranta on kaunis valkohiekkainen. Hyviä snorklauspaikkoja lähellä. En juuri muuta vesiurheilua nähnyt. Läheisellä Ile Aux Cerf saaren tuntumassa vetävät parasailing purjeita taivaalle.

    • Paraspaikkaikinä

      Olimme mauritiuksella 28.12-12.1 .2017 , paikka oli huikea! Friday attitude oli todella hyvä hotelli. Vesiurheilua ei juurikaan tällä rannalla ollut mutta matkoja tehtiin läheiselle saarelle jossa oli mahdollisuus ihan kaikkeen! Esim laskuvarjo , vesisukset yms. Ranta oli myös hyvä mutta suosittelen mereen mentäessä jonkinmoisia uimakenkiä koska siellä meres on teräviä korallin paloja. Taxilla pääsi noin 10-15 min läheiseen flaqin keskustaan jossa on esim iso ostoskeskus ja ravintoloita ja myös pikaruokapaikkoja löytyy mäkki yms. Suosittelen kyseistä hotellia!

    • Pikkutikkitilkku

      Kiitos vastauksista. Täällä ollaan ja aivan huikean hieno paikka. Ranta on ihana valkoinen. Tulee muualtakin porukkaa tähän snorklaamaan. Hotelli on tosi kiva pieni ja palvelu ja ruoka hyvää. Ollaan kyllä tyytyväisiä valintaan😊. Sanoisin että on 4 tähden hotelli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      140
      1041
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1007
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      765
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      748
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      62
      688
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      686
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      676
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      578
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      58
      525
    Aihe