Näyttelyt lopetetaan tarpeettomina

teampentutehdas

3

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Flick_Rocky

      Niin. Kaikki kokeetkin voitaisiin lopettaa tarpeettomina. Saksanpaimenkoiran kanssa voi elää ja harrastella aivan ilman kokeita taikka näyttelyitä. Terve saksanpaimenkoira on perhekoira (perhe/lauma voi koostua kahdestakin yksilöstä), joka on sosiaalinen, tulee toimeen ympäristönsä kanssa, sekä eläinten että ihmisten, kaikenikäisten. On myös terverakenteinen pääosin, vaikkei yksikään eläin eikä ihminen ole täydellinen. Terveluonteista saksanpaimenta voi käyttää yhteiskunnallisissa tehtävissä, joissa se voi korvata useiden ihmisten työt oikeinkoulutettuna. Saksanpaimenkoiran kouluttaminen vie pari vuotta, jonka jälkeen koira palkitsee ympäristönsä. Siitä esimerkkinä Flickin omistaja, joka kirjoitti Töölöläislehteen artikkelin elontaipaleestaan koiransa kanssa, jota yksin hoiti lähes 13-vuotiaaksi, jolloin melanooma vei koiran.

      t.ystävä

    • turhapois

      Lopetin koirien treenamisen ja kisaamisen. Paras päätös ikinä. Ei tarvi ajella pitkin Suomea ja Saksaa ja saavat mopetkin olla seurakoirina ja nauttia elämästään. Turha niitä rääkätä kentillä.

    • noinjuuri

      Oikein loistava kommentointi tähän ketjuun. Yhdyn kantaasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2359
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1940
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      40
      1710
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      115
      1559
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1191
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      71
      1133
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    10. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      142
      896
    Aihe