Skottien oma käsitys omasta asuinsijasta eli kodista: "kotini ompi linnani".
Kuinka he mieltävät kotinsa? Juurettomankin pyrkimys on ollut tunnistaa juurensa ja säilyttämään tunnetta siitä, mistä on lähtöisin. Linnan huoneistot ovat olleet järestään kalustettuja (l. siellä on mööpelit yms.) Ikkunasta näkyy kaikki kaunis, mikä on katsojan silmissä. Ulkona tuuli tuivertaa.
Muinaiset seinämaalaukset ovat esittäneet kuvia mm. työkaluista ja ravinnoksi metsästettävistä elämistä. Nykyajan tagit ja grafiitit kertovat ihan muusta, kuten nykymaailman tilasta.. Jos turrutamme itsemme niin luulemme ettemme kuule. Äänet jäänevät kunnallisvaaleista kantamatta? Nämä äänet ovat linnojen uumenista kuuluvia?
L_ H:ki_ - _TLL_|"GLA2"|
8B-aisle ikkunakuva: linnan uumenista kuuluu
MobyDickPääsLinna
0
116
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252480Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531783Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111164Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981054- 259992
- 146903
- 56874
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9777Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110769- 46755