Hei Khao Lakissa olleet/olevat, miten siellä tuo sade on tehnyt tuhojaan? Vai onko ollenkaan? Sunnuntaina lähdössä.
Sadettako?
Sunnuntainameno
9610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Viikko oltu.Kaksi ensimmäistä päivää oli pieniä sadekuuroja ja pilvisempää.Pari päivää auringon paistetta.Mitään tuhoja en ole nähnyt.
Hei, tultiin maanantaina kahden viikon reissulta Khao Lakista, satanut sielläkin on , mutta ei mitään tulvia. Huomasi ainoastaan rehevämpänä luonnossa, ei mitään tuhoja ole tehnyt. Tai ei ainakaan turistirannalla.
Jos olet sinne menossa, ni ei muuta kuin hyvää ja rentouttavaa lomaa.
Kaikki paikat kunnossa ja hinnat pilvissä jo täälläkin paska paikka
Kaikki Ok Hinnat ei nyt missään pilvissä ole vrt. Suomi tai Phuket ja Hua Hin. Joillekin se 10 bahtin korotus taitaa tuntua.
Aloittaja ei kysellyt hintoja. Ainoastaan säätilaa.
Minä olen ollut nyt toista viikkoa koillis thaimaassa .Yöt ovat vähän viileitä.Aamuisin on noin 17 astetta.Päivällä mittari näyttää 35
Hyvin pärjää eikä sadekuurokaan pahaa tekisi.
Hyvää ja lämmintä lomaa
Mekin lähdetään ... tosin maaliskuun alussa. Tarvittaessa törmäillään.
Ollan oltu Khao Lakissa nyt kaksi viikkoa ja yksi sadekuuro on ollut ja sekin 14 jälkeen päivällä. lämpötila on ollu yli 30 ja illallakin tarkenee hyvin shortseilla. Täydelliset kelit on, tervetuloa
Upeat kelit ja kiva paikka, kaksi viikkoa mekin oltu täällä Khao Lakissa, jossain vaiheessa siirrytään Phuketin Karonille,
mutta nyt nautitaan vielä Kha Lakin rauhasta!
http://www.camsecure.co.uk/khao_lak_webcam_thailand.html
Tuolta voi katella ilmoja ennen matkaa.