heipatiralla!

tuli muistikatkos. miten XP:ssä saa näkyviin tiedosto-ekstensiot ja muutettu niitä?

(pitäisi muuttaa .htm -> .html. En jaksaisi lähteä DOS:iin polkuviidakkoon, olen unohtanut lähes kokonaan CHDIR & REN (tai oliko se RENAME?) syntaksin. Säästäkää vähän aikaa vanhan miehen loppuelämästä;)
2272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

työkalut->kansion asetukset->näytä->piilota tunnettujen tiedostotyyppien tunnisteetnimeä uudelleen.

Äänestä
  • Kun tämä alzheimeri ei tunnuu parantuvan..mitä minä oikeastaan kysyin?

    Kiitos kuitenkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


blackout! kirjoitti:

tuli muistikatkos. miten XP:ssä saa näkyviin tiedosto-ekstensiot ja muutettu niitä?

(pitäisi muuttaa .htm -> .html. En jaksaisi lähteä DOS:iin polkuviidakkoon, olen unohtanut lähes kokonaan CHDIR & REN (tai oliko se RENAME?) syntaksin. Säästäkää vähän aikaa vanhan miehen loppuelämästä;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu