Tappajahuume

Alkoholi on kova huume ja varsin koukuttava. Saa aikaan järjettömiä tekoja.
9414
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olet kova raitistelija ja narkki.

Äänestä
  • Kuinka raitistelija voisi olla narkki? Alkoholinisti sinä olet, myönnä pois.

    Äänestä

  • oIet.nisti kirjoitti:

    Kuinka raitistelija voisi olla narkki? Alkoholinisti sinä olet, myönnä pois.

    Palstan raitistelijat ovat savunarkkiapinoita, vähintään.

    Itse pidin tipatonta tammikuuta viime kuussa enkä ollut lainkaan tällä palstalla.

    Nyt olen taas jjuoppo ja lässytän täällä.

    Raitistelija on AINA narkki. Tällä saitilla. Eiväthän ne muuten täällä
    olisi

    Äänestä

  • Hähhäää en kuulu joukkoon koska ihmiskoe. Lä lä lääää. En siis ole narkki enkä karkki.

    Äänestä

Minkä takia verorahoin tulee kustantaa sontasepoille asunto, kaljat ja mömmöt?
Tulevaisuuden Suomessa tulonsiirtoja ei tunneta,poliisivoimat ja yksityiset vartiointiliikkeen pitävät järjestyksen.
Alhainen kynnys käyttää asetta virkatehtävissä,eristetyt slummit huono-osaisille yhdistettynä sairaudenhoidon eväämiseen varattomilta pitävät sontasepot kurissa.Pakkanen ja asunnottomuus lopettaa köyhyysongelman.

Äänestä

Näähän on näitä vaan...

Rauhaton yö Yöllä tapeltiin baareissa eri puolilla Suomea.
Poliisi joutui puuttumaan useisiin päihtyneiden asiakkaiden välisiin baaritappeluihin eri puolilla Suomea lauantain vastaisena yönä. Tampereella tapahtui anniskeluravintoloissa tai niiden edustoilla ainakin neljä nujakkaa, joista kolmessa uhri sai vammoja.

Yhdessä tapauksessa miehelle oli tullut riitaa pubissa toisen asiakkaan kanssa, ja molemmat oli poistettu paikalta. Mies oli yrittänyt paeta paikalta, mutta häntä oli lyöty ja potkittu. Pahoinpitelyyn osallistui mahdollisesti useampi henkilö. Uhrin kasvoissa oli näkyviä jälkiä.

Toisessa baarissa miestä oli lyöty nyrkillä sen verran voimakkaasti, että hän sai syvän ja pitkän haavan kasvoihinsa.

Tunteet kuumenivat myös monissa muissa kaupungeissa yön pikkutunneilla. Joensuussa ulkomaalainen keski-ikäinen mies heitti oluttuopilla joensuulaista keski-ikäistä miestä päähän. Seurauksena oli verta vuotava haava. Tekijä otettiin kiinni ja vietiin säilöön. Asiaa tutkitaan pahoinpitelynä.

Veri valui myös Jyväskylässä, jossa kolmikymppinen mies huitaisi viisikymppistä miestä kasvoihin keskustan ravintolassa. Osapuolilla oli eri näkemys siitä, mikä johti tilanteen kärjistymiseen.

Raumalla miehen epäillään pahoinpidelleen ravintolan järjestyksenvalvojan. Mies oli riehunut ravintolassa varoituksenkin jälkeen, ja hänet päätettiin saattaa ulos tuulettumaan. Miestä vietiin ulos kahden järjestyksenvalvojan voimin, mutta hän onnistui irtautumaan otteesta ja tähtäsi nyrkkinsä toisen järjestyksenvalvojan vasempaan poskipäähän. Poliisi laittoi miehen käsirautoihin ja vei säilöön.

Lahden MM-kisavieraista ei harmia
Lahden seudulla MM-kisojen turistit eivät aiheuttaneet erityistä hämminkiä. Hämeen poliisilaitoksen mukaan poliisilla oli yön aikana Päijät- ja Kanta-Hämeessä yhteensä runsaat 140 tehtävää, mikä vastaa normaalin viikonloppuyön tasoa. Isoin osa tehtävistä oli rattijuopumuksia ja pahoinpitelyjä.

Koko vuorokauden aikana poliisilla oli alueella 280 tehtävää.

Lahden MM-kisojen avajaiset järjestettiin keskiviikkona.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Olinniinkännissä kirjoitti:

Alkoholi on kova huume ja varsin koukuttava. Saa aikaan järjettömiä tekoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu