Missä muussa maassa saa kaksoiskansalaiset

Voi päästä armeijan johtotehtäviin? Onneksi on Jussi Niinistö ministerinä.

Venäläisillä on harvoin hyvä mielessä. On selvää että heidän tehtäviään pitää rajoittaa puollustusvoimissa. Ja muissa tärkeissä viroissa.
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten puolustusministeri voi olla niin pihalla armeijan käytännöistä. Mies tulee TV-kameroiden eteen puhumaan aivan pehmoisia. Eikö propagandistin päähän ole tullut sellaista ajatusta, että Suomessa on kymmeniätuhansia armeijan käyneitä, jotka ovat itse nähneet jo monien vuosien aikana, että käytännössä jo aliupseerikoulun kohdalla tulee Venäjän kaksoiskansalaisuuden omaaville seinä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tohelotosentti kirjoitti:

Voi päästä armeijan johtotehtäviin? Onneksi on Jussi Niinistö ministerinä.

Venäläisillä on harvoin hyvä mielessä. On selvää että heidän tehtäviään pitää rajoittaa puollustusvoimissa. Ja muissa tärkeissä viroissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu