Kysymys ?
Pitäisköhän pennusta rahat palautta kun uusi omistaja on koira työrkeästi pahoinpitelyt ?
Uusi omistaja päästi huolimattomuudestä 8 kk koiran ulos kovilla pakkasilla, koira löydettiin , tassut palellu, korvat palellu, keuhkotautien ja pissatulehtus, pakkasta yöllä yli -15, koira oli 3 kg pohjavillaton terrieri
Uusi omistaja halua koko rahat takas , mitään sopimusta ostusta ei oo tehty, koira ehti olla uudessa kodissa noin 3 tuntia?
Rahat takasi
Sylikoira
2
255
Vastaukset
- sopparitkuntoon
Siis kenen pitäisi maksaa rahat ja kenelle? Jos kauppasopimusta ei ole tehty, ei omistajakaan ole vaihtunut? Jos koira vaihtaa omistajaa, siitä tehdään kauppakirja. Kuka kasvattaja on niin tyhmä, että myy terrierin (vai onko kuitenkin kyseessä terrierin näköinen koira) ilman kauppakirjaa ja kaiketi myös ilman rekisterikirjaa. Kenellä koira edes on ja onko asiaa hoidettu poliisin tai eläinsuojelun avulla?
- jou11
Just joo,toi "hyvä" suomi jo selittää aika paljon myyjästä..Toki voi hoono soomi olla hyväkin kasvattaja,että ei sillä. :) :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577