En ole nuoruusvuosien jälkeen juurikaan matkustellut ulkomaille, kun ei ole oikein kiinnostanut. Nyt on kuitenkin jonkinlainen tarve päästä matkalle ja paikka minne haluaisin matkustaa on nimeltään Aguascalientes. En osaa tilata matkalippuja netistä, enkä halua kertoa kenellekkään tutulle että olen aikeissa matkustaa. Matkaan käyttämälläni ajalla ei ole merkitystä, kunhan jotenkin pääsen perille, ei tarvitse edes mitään paluulippuja, koska sieltä voi aina matkustaa jonnekkin ilman päämäärää jos ei paikassa viihdy. Apua tarvitsisi lähinnä siinä, että kuinka tuonne kannattaisi matkustaa ja kuinka pitää toimia.
Matkailuneuvontaa kaivattaisi.
Derka-derka
378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos et osaa tilata lippuja netistä, matkatoimisto lienee ainoa vaihtoehto. Hinnat näköjään alkavat n. 800€.
https://www.ebookers.fi/Flights-Search?trip=roundtrip&leg1=from:HEL,to:AGU,departure:02/03/2017TANYT&leg2=from:AGU,to:HEL,departure:12/03/2017TANYT&passengers=children:0,adults:1,seniors:0,infantinlap:N&mode=search&options=sortby:price&paandi=true&rfrr=TG.LP.BestResults.Flight
En osaa tuohon vastata. En ymmärrä koko kysymystä. Kuka osaisi antaa neuvoja miten etelä Saksasta saisi vuokratuksi edullisesti lomahuoneiston/yksiön kuukaudeksi ensi syksynä. HomeAway?
HomeAway, Airbnb. Jos saksalaisia tuttuja, heiltä joku paikallinen sivusto. Ovat yleensä halvempia.