Heips!
Olen lähdössä matkapörssin kautta Egyptiin, ja ymmärsin ettei matkapörssi järjestä viisumia vai olenko väärässä? Aikaisemmin olen matkustanut egyptiin muistaakseni tuin kautta, jolloin maahantulokortit jaettiin koneessa ja viisumit annettiin egyptin kentällä. Täytyykö viisumia nykyään siis hakea etukäteen suomen puolelta vai saako viisumin edelleen vasta egyptissä?
Egyptin viisumi
3
448
Vastaukset
- Iisisti_Isisiin
Isis viisumin saat netistä.
- Hurghada
Hei! Viisumin voi hankkia myös jo etukäteen täällä Suomen päästä, mutta sen voi myös ostaa vasta lentokentältäkin (ainakin Hurghadan lentokentältä, muista en tiedä). Kerran olen ostanut viisumin etukäteen, mutta siinä oli kaikkea papereiden täyttöä yms ja prosessiin täytyy varata aikaa niin ensikerralla ostan taas vasta kentältä. Tosin tällöin viisumipisteelle voi olla hieman jonoa,mutta otettakoon se riski.
- PoliittinenTurvapaikka
Paskat sinne mitään viisumeita tarvita. Heitä passikin mereen.
Perillä sanot taikasanan: Asylum, niin saat täyden ylläpidon hienossa hotellissa.
Kun haluat takaisin suomeen niin saat ilmaisen matkan ja pari tonnia vielä matkarahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k481913- 67813
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11773Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me108738Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9712Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut49698Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49689vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22663Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt35636Salaisuus rakas.
Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!47620