Taitaisi olla aika siirtyä keski-ikäiset huoneeseen kaikkien jotka eivät viihdy vanhimmat huoneessa , keräännytään sinne per.iltana , näin synnytetään uusi yhteisö ja nämä vanhimmat saisivat keskenään "rupatella" siitä miten hyviä ovat omassa yhteisössään. Olen sitä mieltä , että tämä toimisi parhaiten , siispä perjantai-iltana kaikki jotka haluavat muutosta saapuvat keski-ikäisten huoneeseen klo:18:00 jälkeen ja nämä jotka ovat bellan ja selinan huoneessa saavat olla rauhassa siellä.
Vaihtuvuutta
16
626
Vastaukset
- mutsiltimennään
bella sinne ampuu oitis jollain muulla nikillään, siitä naisesta ei saa rauhaa
- karamba88
Voi bellan hiljentää jos alkaa rettelöimään , sen voisi tehdä kaikki silloin hänen sanomisensa jäävät unholaan.
- Tarkistan.asian
Hiljentää? Eihän siirtymisestä sitten olisi mitään hyötyä.Mutta katsotaan nyt, ilmestyykö ketään sinne tänään.
- Taiga212
Vanhimmat huoneessa on paljon "nuoria", jotka arvostelevat aika rankastikin 50 sättäreitä. Mummottelua yms ikävään sävyyn.
- vanhempi_tyttönen
"nuoria" :)
kiitos hyväntuulisesta kommentista
"nuoria" :) lol
- lubanoviski
Tämä oli täysi fiasko,,sääli!
Olisi oikein meitä vanhempiakin kohtaan että keski-ikäinen nuoriso, joita jo omat lapsemmekin ovat, viihtyisivät keski-ikäisten huoneessa. näin meille, jo mummo ja pappaikäisille, jäisi oma huone jossa saisimme pohtia ja vuodattaa oman ikäluokkamme asioita, jotka usein ärsyttävät lastemme ikäisiä nuorempia keskustelijoita. Vanhuus ei tule yksin, se tulee uudenlaisten pohdintojen kanssa, joita keski-iässä olevat eivät halua vielä miettiäkään.
- keskiikäinen55
Sinä ,joka olet jo ikäloppu ja vakiintunut riippuvainen tästä ja chatista voisit olla hieman asenteeltasi suvaistevaisempi nuorempia kohtaan , chattaillessakin huomaa kuinka olet meitä vastaan kaikessa.
- kannattaa_kokeilla
tänään uusi yritys
- näkyyse
Naurattavasti ne teinit temppuilla yrittävätkin
- xaikuinenx
Ai teinit? Etkö ymmärrä täällä on muitakin kuin teinejä?
- kyllästynyttimmiin
En ole koskaan nähnyt Bellan röttelöivän joten pienempää porua teille jotka siellä röttelöitte.
- niijuttiita
bella__n kirjoitti:
Oleppas liima nyt hiljoo tai tule omalla nikilläs rähiseen.
Mäne siivoomaan niitä vessojas!
- luulotaativaivaa
Missä se bella liimataisen näkee. Lopeta tuo ainainen epäily ja ole jo iäkäs ihminen hiljaa eläkä luulottele.
- Anonyymi
Tää Keski-ikäiset huone ois vapaana, kas kun sitä ei oo käytetty? Siellä mahtuis pitää hauskaa?! ja mitä vaan.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463220Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091952Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811791- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261212UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168