Vaihtuvuutta

karamba88

Taitaisi olla aika siirtyä keski-ikäiset huoneeseen kaikkien jotka eivät viihdy vanhimmat huoneessa , keräännytään sinne per.iltana , näin synnytetään uusi yhteisö ja nämä vanhimmat saisivat keskenään "rupatella" siitä miten hyviä ovat omassa yhteisössään. Olen sitä mieltä , että tämä toimisi parhaiten , siispä perjantai-iltana kaikki jotka haluavat muutosta saapuvat keski-ikäisten huoneeseen klo:18:00 jälkeen ja nämä jotka ovat bellan ja selinan huoneessa saavat olla rauhassa siellä.

16

603

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutsiltimennään

      bella sinne ampuu oitis jollain muulla nikillään, siitä naisesta ei saa rauhaa

      • karamba88

        Voi bellan hiljentää jos alkaa rettelöimään , sen voisi tehdä kaikki silloin hänen sanomisensa jäävät unholaan.


    • Tarkistan.asian

      Hiljentää? Eihän siirtymisestä sitten olisi mitään hyötyä.Mutta katsotaan nyt, ilmestyykö ketään sinne tänään.

    • Taiga212

      Vanhimmat huoneessa on paljon "nuoria", jotka arvostelevat aika rankastikin 50 sättäreitä. Mummottelua yms ikävään sävyyn.

      • vanhempi_tyttönen

        "nuoria" :)

        kiitos hyväntuulisesta kommentista

        "nuoria" :) lol


    • lubanoviski

      Tämä oli täysi fiasko,,sääli!

    • Olisi oikein meitä vanhempiakin kohtaan että keski-ikäinen nuoriso, joita jo omat lapsemmekin ovat, viihtyisivät keski-ikäisten huoneessa. näin meille, jo mummo ja pappaikäisille, jäisi oma huone jossa saisimme pohtia ja vuodattaa oman ikäluokkamme asioita, jotka usein ärsyttävät lastemme ikäisiä nuorempia keskustelijoita. Vanhuus ei tule yksin, se tulee uudenlaisten pohdintojen kanssa, joita keski-iässä olevat eivät halua vielä miettiäkään.

      • keskiikäinen55

        Sinä ,joka olet jo ikäloppu ja vakiintunut riippuvainen tästä ja chatista voisit olla hieman asenteeltasi suvaistevaisempi nuorempia kohtaan , chattaillessakin huomaa kuinka olet meitä vastaan kaikessa.


    • kannattaa_kokeilla

      tänään uusi yritys

    • näkyyse

      Naurattavasti ne teinit temppuilla yrittävätkin

      • xaikuinenx

        Ai teinit? Etkö ymmärrä täällä on muitakin kuin teinejä?


    • kyllästynyttimmiin

      En ole koskaan nähnyt Bellan röttelöivän joten pienempää porua teille jotka siellä röttelöitte.

      • Oleppas liima nyt hiljoo tai tule omalla nikilläs rähiseen.


      • niijuttiita
        bella__n kirjoitti:

        Oleppas liima nyt hiljoo tai tule omalla nikilläs rähiseen.

        Mäne siivoomaan niitä vessojas!


    • luulotaativaivaa

      Missä se bella liimataisen näkee. Lopeta tuo ainainen epäily ja ole jo iäkäs ihminen hiljaa eläkä luulottele.

    • Anonyymi

      Tää Keski-ikäiset huone ois vapaana, kas kun sitä ei oo käytetty? Siellä mahtuis pitää hauskaa?! ja mitä vaan.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1610
    2. 210
      1487
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1000
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      969
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      54
      777
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      755
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      702
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    9. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      40
      696
    10. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      695
    Aihe