Pitäisi saada luotua ihan yksinkertainen XY-kaavio Excelillä. Tiedot sarakkeissa ensin otsikot ja sen jälkeen X-arvot ja sen alla Y-arvot. Esimerkiksi vastuksen resistanssin muutos lämpötilan mukaan. Mistähän läytäisin esimerkin tai yksinkertaisen ohjeen tämän tekoon. Aikanaan osasin tuon tehdä Excelillä kuin vettävalaen mutta kun mikkisoftan pojat muuttivat ohjelman "uudemmaksi" ja minulla oli käytössä tauko niin enää en saa tuollaista kaaviota iakaiseksi.
Käytössä on päivitetty Office 2007 ja Win 7 käyttiksenä MS:n ohjeessa on liikaa vaihtoehtoja ja niihin sekoo. Siis kaipaan ohjetta XY-kaavion tekoon.
XY-Kaavio???
Entinen_osaaja
3
894
Vastaukset
- juutuubi
Onko tuosta apua?
https://www.youtube.com/watch?v=cSYaqLpCgng- Entinen_osaaja
Jep tuon mukaan kun tekee niin mun Exceli ei toimi kuten tuossa. Ilmeisesti ohjelmassa on jotain vikaa.....Oisko joku päivitys jäänyt väliin en tiedä.
- Juutuupistatämäkin
Entinen_osaaja kirjoitti:
Jep tuon mukaan kun tekee niin mun Exceli ei toimi kuten tuossa. Ilmeisesti ohjelmassa on jotain vikaa.....Oisko joku päivitys jäänyt väliin en tiedä.
Missä tökkii? Tekeekö se yhtään mitään? Olisiko tästä apua:
https://www.youtube.com/watch?v=R2yEH2lyzW0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv20044336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark703391"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1033006Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m212865Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p932667Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332137Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382098- 202082
- 872049
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi371799