Tein remonttia ja päädyin tilaamaan Espoon Topi Keittiön suosittelemaa "QP Quality partners" nimiseltä Karjalohjalsiselta yritykseltä laminaattitason. Kehuivat että Carlo casa grande valmistaa suomeen satoja kilometrejä työtasoja. Oletin että tämä palvelu varmaan sitten toimii hyvin.
Toisin kävi, qp quality partnersin Sanjan kautta tilaamat kaksi taso tulivat josta toinen taso oli väärin leikattu.
Ilmoitin asiasta ja Sanja sanoi tilaavansa uuden. Tässä kohtaa olin hämmästynyt palvelun laadusta joka oli surkeinta koskaan kokemaani.
Asioimani henkilö ei ilmeisesti osaa pahoitella tai pyytää asiakkaaltaan anteeksi kun on sattunut virhe. Tätä ei viikkojen yhteydenpidon aikana tapahtunut ja olisi varmasti helpottanut tilannetta.
Siinä vaiheessa kun ylimääräiset viikot oli kuluneet ja monien yhteydenottojeni jälkeen sain vihdoin vastauksen milloin taso saapuu Suomeen, pyysi Sanja minua selvittämään missä taso on Suomessa. Soitin hänen antamaan yhteyshenkilöön joka oli Casa Granden maahantuojalla töissä. Henkilökin sanoi minulle että "eihän se nyt sinun asiasi ole selvitellä missä se taso menee" En itse vaan jaksanut enää surkeaa palvelua ja selvittelin itse tason sijaintia Schenkerin kautta.
Tässäkin vaiheessa kävi vielä ilmi että Schenkerillä oli oikea katuosoite mutta Sanja oli laitta kauounkikenttään "karjalohja" jolloin taso oli lähteny sinnepäin suuntaavaan rekkaan. Tämä entisestään viivytti tason saapumista. Tästäkin Lennardicin Sanjalle ilmoitin mutta ei vieläkään anteeksipyyntö taikka pahoitteluja..
Lopulta sain tason ja sain keittiön kasaan.
Lopuksi vielä kysyin mitä väärinleikatulle tasolle tehdään koska luokittelin sen itse jätteeksi jota en saa yhtiön roskikseen heittää vaan se tulisi viedä kierrätykseen. Tähän kohtaan minulle ehdotettiin että tarjoa sitä vaikka naapureille! (Meinasin tippua tuolilta nauruuni)
En siis voi suositella missään tapauksessa QP Quality Partnersia (ironinen nimi sikäli oman kokemukseni pohjalta) kenellekkään taikka sen perustaneen henkilön palveluja.
Kiitos jos jaksoit lukea loppuun :)
Huono palvelu
Pettynytpalveluun
1
200
Vastaukset
- ahaskuttii
näin käy kun ei suosi suomalaista taso toimittajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,744282Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172748Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242507Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152432Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1102336Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1112203Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992151Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6111957MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141945Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S241688