Terve!
Varasin tuossa lennot Skotteihin ja Gardermoenissa olisi vaihto. Huolestuttaa nyt jälkikäteen tuo vaivainen 30 minuutin vaihtoaika. Olisiko täällä ihmisillä kokemusta Oslossa vaihtamisesta? Ehtiikö nuori ja vetreä matkaaja 30 minuutissa toiseen koneeseen?
Oslo Gardermoen vaihtoaika
6
818
Vastaukset 6
- Tensta_
Ei ehdi millään.
- Drammen
Huonompi homma, et ehdi.
- MiksiVarasit
Mahdoton yhtälö, toivottavasti lennot samalla lipulla.
- OSL
OSL minimi vaihtoaika on juuri tuo 30 min ja koskee myös Schengen -> non-schengen vaihtoa.
- Huolipois
Jos lento on myyty tuolla vaihtovälillä, niin silloin oletuksena on, että ehdit. Ja jos et ehdi esim. ensimmäisen lennon myöhästymisen takia, niin lentoyhtiö hoitaa sinut perille. Gardermoenilla homma sujuu yleensä hyvin, vaikka siellä joutuukin välissä tarkastukseen.
- Lentäjänpoika1
Kiitos kaikille vastauksista! Katsellaan nyt miten homma sujuu. Toivottavasti kuin rasvattu mutta ei se lennon vaihtaminen toiseenkaan haittaa! Lennot olivat suoraan SAS:lta sitä vielä miettineille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561134
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust561061Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141022Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7920- 93884
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5745Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27681Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191652- 70641
- 73617