!!!voiko!!!

voinko viedä kesällä neljä kerppuani leikkimokkiini jossa on iso hyvä häkki
mokki on vedeltä suojattu siellä ei ole lämmitystä
mökkiiin ei tuule aijon itse nukkua mokissä koska se on aika iso ettei gerppuni jää yksin leikki mokkiin pitkiksi päiviksi
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikäli käyt sielä tuohuilemassa niiden kanssa ja häkki on vedottamassa paikassa niin ettei aurinko paista suoraan siihen (lämpöhalvauksen vaara), niin mikseivät voisi, kunhan ei vie niitä sinne ennenkuin lämpötila on öisinkin yli 15c, gerbutit kun ovat lämpimiltä alueilta kotoisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kim kirjoitti:

voinko viedä kesällä neljä kerppuani leikkimokkiini jossa on iso hyvä häkki
mokki on vedeltä suojattu siellä ei ole lämmitystä
mökkiiin ei tuule aijon itse nukkua mokissä koska se on aika iso ettei gerppuni jää yksin leikki mokkiin pitkiksi päiviksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu