Ufopalstan historiaa siivottu mieleiseksi

On havaittu aiemmin että erään tosi fiksun ns. "ufotutkijan" kaikki kriittiset kirjoitukset ovat poistettu huomaamatta. Nyt hän on puhtoinen pulmunen ja on niin sympaattinen henkilö kirjoittelemaan uutta historiaa palstalle. Mutta miten rakkikoira karvoistaan eroon pääsee .
13259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Onko kyseisen tutkian nummero edelleen se sama?

Äänestä
  • 98,54932648926484591+%++SE+SAMA+MIES!

    Äänestä

  • Tässä on kyllä kaikki lähtöainekset kaikkien aikojen skitsoketjuksi ufopalstalla.

    Äänestä

näitähän on aina ja ... kun ootte, mitä ootte, niin kuinka kauheesti teitä vituttaa oikeesti, kun joku botti On Oikeesti Nähny mitä toivotte näkevänne jotain koko elämänne? Niih... ei se vaan Mee Niin. Saati rupeis siitä kirjaa taikka liittyis johonkiin yhdistyksee (ellei ois PJ.. .heti, prkl)... kohta Youbessa taas uutta. Eiku ja joo

Äänestä

"On havaittu aiemmin että erään tosi fiksun ns. "ufotutkijan" kaikki kriittiset kirjoitukset ovat poistettu huomaamatta."

No ei ole havaittu, vaan kun todellisuus ei vastaa virheellisiä muistikuviasi ja harhojasi, niin keksit tuollaisen pakotien että voit pitäytyä harhoissasi.

Äänestä
  • Parhaimillaan tuolla yli 1000 aloitusta mutta mitä on jäljellä?

    Äänestä

  • Taas kerran yritetään selitellä päivän selvää asiaa mieleiseksi, kekk-kekin-seriffin aikana hävisi "yllättäen" monia kirjoituksia. Varsinkin ne joissa oli tuon trollin kriittisiä juttuja. Noiden jutut olivat melkein identtisiä, niin samankaltaisia ne olivat. Sama henkilökö eri nimimerkillä asialla, se selittäisi paljon tuostakin.

    Äänestä

  • Mihin on hävinnyt ne parhaat kirjoitukset jossa varaktoria vietiin kuin kuoriämpäriä. Ja niitä oli paljon, ei kestänyt pojan pokka niiden olemassa oloa.

    Äänestä

  • kihggh kirjoitti:

    Taas kerran yritetään selitellä päivän selvää asiaa mieleiseksi, kekk-kekin-seriffin aikana hävisi "yllättäen" monia kirjoituksia. Varsinkin ne joissa oli tuon trollin kriittisiä juttuja. Noiden jutut olivat melkein identtisiä, niin samankaltaisia ne olivat. Sama henkilökö eri nimimerkillä asialla, se selittäisi paljon tuostakin.

    Olen epäillyt kauan että nuo kaksi yllämainittua nimimerkkiä ovat yksi ja sama.

    Äänestä

  • Owashi.vs.varaktori kirjoitti:

    Mihin on hävinnyt ne parhaat kirjoitukset jossa varaktoria vietiin kuin kuoriämpäriä. Ja niitä oli paljon, ei kestänyt pojan pokka niiden olemassa oloa.

    Ne hävisivät siinä samassa kun heräsit päiväuniltasi.

    Äänestä

  • varakek kirjoitti:

    Olen epäillyt kauan että nuo kaksi yllämainittua nimimerkkiä ovat yksi ja sama.

    Kyllä tuo sama ajatus on myöskin käynyt monasti mielessäni!

    Äänestä

Selvästi salaliitto. Olisiko SuPo tai CIA ollut asialla?

Toisaalta VCO vaikuttaa Tampereen suunnalla, joten hänellä voisi olla yhteyksiä jopa salaisista salaisimpaan terrorijärjestöön, pelättyihin Teiskon Marttoihin.

Äänestä
  • Vaikuttaa mihin...? Sisäilman laatuun korkeintaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sbafnscinks kirjoitti:

On havaittu aiemmin että erään tosi fiksun ns. "ufotutkijan" kaikki kriittiset kirjoitukset ovat poistettu huomaamatta. Nyt hän on puhtoinen pulmunen ja on niin sympaattinen henkilö kirjoittelemaan uutta historiaa palstalle. Mutta miten rakkikoira karvoistaan eroon pääsee .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu