Kahvanlämmittimet

millaisia kokemuksia teillä on kahvanlämmittimistä? Viime keväänä vaihdoin -15 mallin mopoon ja siinä olevat Koso-lämppärit lakkasivat toimimasta heinäkuussa. Eli mitä suosittelette?
123596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Asennus kannattaa tehdä ammattitaidolla, siinä on aika isot asiat pelissä kuitenkin.

Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/

Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/

Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r

1Äänestä

Ääni Oxfordille!

Äänestä
  • Itsellä Kosot, jotka on kytketty virtalukon taakse. Liikkeessä asennettiin ja ovat toimineet hienosti.

    Äänestä

Meillä on pyörissä Oxfordin ja Daytona kahvanlämmittimet. Kumpikin on toiminut hyvin viimeiset 12 vuotta.

Äänestä

Oxfordit ainakin lämpiävät nopeasti ja tarpeeksi. Ennen niitä oli Bikeworldista ostetut Kosot joissa oli iso pyöreä lämmönsäätökiekko ja kyllä Oxford on parempi tuote.

Äänestä
  • Koson ainoa ongelma on, että kun joskus tulee vahingossa napsautettua lämppärit isommalle, kun yrittää vilkuttaa, etenkin oikealle.

    Äänestä

  • Nykyisissä Kosoissa on näppäimet ˄ja ˅.

    Äänestä

Iso peukku Oxfordille!

Äänestä

Omasta otin pois kun huomasin täysin turhiksi ja laitoin tilalle siistit tupet. Kädet oli kuumana sisäpuolelta mutta sormet jäässä ulkopuolelta mihin se viima tulee. Miten kahvanlämmittimet muka siihen auttaa? Siihen auttaa vain viimasuoja tai parempi toppaus.

Äänestä
  • Kahvanlämmittimet? Millaisia vilukissoja te olette!
    Minulla oli onni saada mopo v 1962. Sillä ajelin vuosia eikä koskaan tullut mielenkään, että pitäisi keksiä kahvanlämmittimet. En muista, että olisi käsiä koskaan palellut. Ei silloinkaan, kun tilastosta luin, että oli Oulussa ollut -41,6 C ja piti ajaa aamulla töihin koko kaupungin läpi. Tosin minulla oli mopossa tuulisuoja ja itse siihen tein ammattikoulussa polvisuojan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


K-lämppäri kirjoitti:

millaisia kokemuksia teillä on kahvanlämmittimistä? Viime keväänä vaihdoin -15 mallin mopoon ja siinä olevat Koso-lämppärit lakkasivat toimimasta heinäkuussa. Eli mitä suosittelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu