millaisia kokemuksia teillä on kahvanlämmittimistä? Viime keväänä vaihdoin -15 mallin mopoon ja siinä olevat Koso-lämppärit lakkasivat toimimasta heinäkuussa. Eli mitä suosittelette?
Kahvanlämmittimet
K-lämppäri
123596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
oxford kahvanlämmittimet on ollut kaikkiaan kolmessa pyörässä ja aina ovat toimineet hyvin:
http://www.oxfordproducts.com/motorcycle/product_type/accessories/handlebar_accessories/heated_grips/
Asennus kannattaa tehdä ammattitaidolla, siinä on aika isot asiat pelissä kuitenkin.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r
Ääni Oxfordille!
Itsellä Kosot, jotka on kytketty virtalukon taakse. Liikkeessä asennettiin ja ovat toimineet hienosti.
Oxford Sportit on kiinnia ja tehoa riittää:
https://www.mc-lifestyle.com/1343470/oxford-premium-hotgrips-sports-kahvanlammittimet-of692/
Meillä on pyörissä Oxfordin ja Daytona kahvanlämmittimet. Kumpikin on toiminut hyvin viimeiset 12 vuotta.
Oxfordit ainakin lämpiävät nopeasti ja tarpeeksi. Ennen niitä oli Bikeworldista ostetut Kosot joissa oli iso pyöreä lämmönsäätökiekko ja kyllä Oxford on parempi tuote.
Koson ainoa ongelma on, että kun joskus tulee vahingossa napsautettua lämppärit isommalle, kun yrittää vilkuttaa, etenkin oikealle.
Nykyisissä Kosoissa on näppäimet ˄ja ˅.
Iso peukku Oxfordille!
Omasta otin pois kun huomasin täysin turhiksi ja laitoin tilalle siistit tupet. Kädet oli kuumana sisäpuolelta mutta sormet jäässä ulkopuolelta mihin se viima tulee. Miten kahvanlämmittimet muka siihen auttaa? Siihen auttaa vain viimasuoja tai parempi toppaus.
Kahvanlämmittimet? Millaisia vilukissoja te olette!
Minulla oli onni saada mopo v 1962. Sillä ajelin vuosia eikä koskaan tullut mielenkään, että pitäisi keksiä kahvanlämmittimet. En muista, että olisi käsiä koskaan palellut. Ei silloinkaan, kun tilastosta luin, että oli Oulussa ollut -41,6 C ja piti ajaa aamulla töihin koko kaupungin läpi. Tosin minulla oli mopossa tuulisuoja ja itse siihen tein ammattikoulussa polvisuojan.