Tuolta "tuore havainto" ketjusta löysin tuollaisen luvun. Siitä tuli mieleeni esittää pieni ajatusleikki. Jos haluamme laskea havaittavan universumin ympärysmitan vetyatomin halkaisijan tarkkuudella, niin kuinka monen desimaalin tarkkuudella pitää piin arvo olla tuossa laskelmassa?
Sitä miettiessä nopeimmat voisivat kertoa mitä saadaan tulokseksi kun lasketaan yhteen kaikki luonnolliset luvut eli siis 1 2 3 4 5 6 7... äärettömyyteen asti?
Voisiko ufologian arvoitusten ratkaisu löytyä hirviöryhmän pienimmästä oliosta joka elää 196883-ulotteisessa avaruudessa?
98,54932648926484591 %
5
209
Vastaukset
- meeliiteriisi
Lopeta nuo omaperäiset höpinäsi ja mene räpläämään niitä amigojasi sinne liiteriin.
- tasapäisyysonpop
"Lopeta nuo omaperäiset höpinäsi"
Tämä oli kyllä päivän paras. Herralle kelpaa siis vain tuttu ja turvallinen valmiiksi jauhettu ufosonta.
Vastaukset ovat 39 desimaalia, -1/12 ja kukapa tietää.
- SepeVilleamiHuvaki
i-ii-sii sinähän on ke-e- kenon voitto rivi ! Se on aikapoimussa 1a2cc6f-w2, matkalla tänne
- PookaPRKL
jako ton Pii:n likiarvolla... nih tuli noin: 31,37 - oot ton ikänen tai jotain?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124697Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1744433Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.961813- 4031681
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331443Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3621142Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61139- 611020
- 681002
- 92968