Elikä tietokoneeni näyttö on mennyt rikki. Vika ei ole sähköinen vaan mekaaninen eli virtanappi on jumittunut pois päältä asentoon. Tietääkö kukaan onko jotakin liikettä/yhtiötä joka korjaisi tälläisen MEKAANISEN vian. Muuten toimii hyvin. Kiitos kaikille vastanneille.
Tietokoneen näyttö rikki
Apuatarvitaan
2
143
Vastaukset
- debiantesting
Korjaus maksaa yhtä paljon kuin uusi näyttö, jos veloitus on 50 eur tunti ja hommaan menee kaksi tuntia. Sopivan osan etsiminen vie aikaa ja parhaiten korjaat itse, etsi vastaava kytkin ebay.com ja aliexperess.com sivuilta.
- gwqgwgqg
Nykyiset LCD paanelit aukeaa ruuvit avamaalla ja reunoissa voi olla muoviklipsut joita ruokaveitsellä voi varovasti vääntää irti koloistaan. Youtuubissa on videoita aiheesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37812521Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2665478Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2223999Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2452883Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192040Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191874Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina166934Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766