E.L.O

Mitä mieltä olette bändistä?Onko ELO ollut suomessa?
6265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...

Äänestä

käynyt suomessa, jos meinaatte edesmennyttä Electric Light Orchestra-bändiä. Jossa kapellimestarina heilui Jeff Lynne?

Äänestä

Upeata musiikkia. Valitettavasti vuoden 2001 jälkeen ei ole tullut mitään uutta. Sitä ennenkin oli 15 vuoden väli. Minulla on lähes kaikki Elon levyt (vinyyleinä pääosin, joitakin on kaseteille kopioituna ja onpa pari cd:täkin.)

Äänestä

Hyvä bändi on. Etenkin mä itse tykkään niiden versiosta siitä "Roll Over Beethoven". Se alku on tosi kiva!

Äänestä

Jeff Lynne mahtaa nykyisin puuhata. Viimeksihän hän soitti kitaraa Traveling Wilburys kokoonpanossa George Harrisonin ( rauha hänen muistolleen) ja kumppanien kanssa.ELO ei tiettävästi ole enään kasassa.Yhtye oli elinaikanaan tosi rautaa.

Äänestä

Todella hyvää musiikkia.
En ole kyllästynyt kuuntelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siiri kirjoitti:

Mitä mieltä olette bändistä?Onko ELO ollut suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu