Reittiopas

Teemupauli

Helsingin seudun nettireittiopas on nyt uusittu ja se on paljon huonompi kuin aikaisempi.Samoin kuin Alkon nettisivut ovat nyt huonommat.Eikö uudistusten pitäisi mennä parempaan suuntaan eikä huonompaan?

3

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Salakka706

      Niinpä. Se on todella surkea. En saanut toimimaan kunnolla edes ipadilla, vaikka se on mobiililaite, ja mainostuksen mukaan pitäisi toimia sillä erityisen hyvin.

      Onneksi voi vielä käyttää vanhaa, toimivaa reittiopasta jos laittaa osoitteeksi http://classic.reittiopas.fi

      Tuota ei tietenkään kovin näkyvästi mainosteta, ja kun en saanut koko uutta reittiopasta toimimaan, niin ei näkynyt ollenkaan mahdollisuutta vaihtaa vanhaan. Piti selailla hsl-tiedotteesta että vanhaa voi vielä käyttää (ja tiedotteessakin se sanottiin viimeisenä...).

      • UlosteKalle

        Classic on poistettu... Ilmeisesti häiritsi liikaa, kun joku käytti sitä. Pakotetaan kaikki vaan huonoon versioon.


    • UlosteKalle

      Haha, just kysyin kavereilta mitä mieltä ne on. Kaikki IT alalla. Tiivisteettynä: Paskaa, Roskaa, Perseestä, Luokatonta.

      Eiköhän se ole siinä se yhteenveto, täyttä sontaa lykkivät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2657
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      197
      1910
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1677
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1381
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1067
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1030
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1009
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      934
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe