Sääennusteet lupailevat tuleville viikoille sateita ja ukkosmyrskyjä.
Mutta kysyn teiltä jotka olette paikan päällä huomenna 16.2.2017, minkälainen sää esim puolen päivän aikoihin? Voi vähän verrata sääennusteiden toteutumista ja toivoa että sade-ennusteet eivät parin viikon päästä toteutuisi.
Minkälainen sää Khao Lakissa 16.2.2017
12
507
Vastaukset
- Osta_aivot
Tero เทโรฯ:
Voi luoja mitä paskaa
Ainoastaan suomiJUNTIT kyselee että sataako yms vaikka 100% on matkat jo maksettu ja päätetty.
Jos pelkäät sadetta noin saatanasti niin ÄLÄ IKINÄ LÄHDE KODISTASI ULOS, ainoastaan jos menet ostamaan aivot.- Lomaaodotellessa
Osta aivot kommentoija! Harmi kun sinulla noin paha olo. Joko et ymmärtänyt kenelle kysymys oli osoitettu tai et ymmärtänyt kysymystäni. Mutta kiitos sivistyneestä vastauksestasi!
Jos katselee khao lakin sääennusteita, niissä aika usein on aurinkoa,pilveä ja ukkosta.
Niistä ei kannata kauheasti murehtia. Kuurot ovat useinmiten lyhyitä, ja sitten taas paistaa. Sadekuurot tekevät vain hyvää ilmanlaadulle.- Lomaaodotellessa
Näin on ainakin aikaisemmilla Phuketin matkoilla ollut. Ja eihän tuo KhaoLak siitä varmaankaan poikkea. Nyt vaan tuntuu et säät on kotimaassakin niin vaihtelevat, tänään pakkasta ja huomenna jo useampi plusaste. Kiitos asiallisesta vastauksesta.
- Lomaaodotellessa
Entäs kello 14:30 ?
- Lomaaodotellessa
Kiva kun lainasit mun 'nimimerkkiä' laitoin esimerkin vuoksi et puolen päivän aikaan, kun ilta/yösäät ei kiinnosta. Mut turha näillä palstoilla on mitään kysellä.
- Paikanpäällä
Täällä oltu 8 pv . Tosi kuuma koko ajan. Välillä hetken pilviä ja eilen osui ihan muutama hassu pisara illalla. Eli hyvä sää tääl on vaik muuta sää ennusteet väittäisi.
- Thaifani
Olimme kaksi viikkoa helmikuun alusta Khao Lakissa, yhden kerran satoi päivällä, nyt olemme olleet viikon Karonilla, aurinko on paistanut koko ajan, eikä sateesta tietoakaan. Kaverit jäivät Khao Lakiin ja siellä on ollut ukkosta ja aika kovaakin sadetta parin päivän aikana, että niin ne säät vaihtelee, vaikkei väliä ole, kuin reilut sata kilometriä!
- Sadettakinon
Eilen illalla satoi aika rajusti Patongilla tunnin verran ja upeaa salamointia myöhemmin meren yllä!
- Aurinkosadetuuli
Khao Lakissa oli helmikuun alusta kolmisen viikkoa täysin aurinkoista ja mukavan tuulista. Myös tuolloin 16.2. Viime päivinä sää on muuttunut siten että iltapäivisin ja iltaisin tulee aika yllättäen sadekuuroja ja iltaisin myös ukkosmyrskyjä. Myös ilma on kosteampaa auringonpaisteellakin. Aurinkokin toki paistelee ja kuumaa on. Ihan kohtuulliset lomasäät siellä on, vaikka kyllä kuiva tuulinen pouta on aina parempi.
- siämies
Suattaapi että sattaa ja suattaapi ettei saakkaa. Mää ja tiijä.
- Lomaaodotellessa
Ihan täyttä puuta heinää koko kommentti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1524199Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.851496- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084