Sääennusteet lupailevat tuleville viikoille sateita ja ukkosmyrskyjä.
Mutta kysyn teiltä jotka olette paikan päällä huomenna 16.2.2017, minkälainen sää esim puolen päivän aikoihin? Voi vähän verrata sääennusteiden toteutumista ja toivoa että sade-ennusteet eivät parin viikon päästä toteutuisi.
Minkälainen sää Khao Lakissa 16.2.2017
12
528
Vastaukset
- Osta_aivot
Tero เทโรฯ:
Voi luoja mitä paskaa
Ainoastaan suomiJUNTIT kyselee että sataako yms vaikka 100% on matkat jo maksettu ja päätetty.
Jos pelkäät sadetta noin saatanasti niin ÄLÄ IKINÄ LÄHDE KODISTASI ULOS, ainoastaan jos menet ostamaan aivot.- Lomaaodotellessa
Osta aivot kommentoija! Harmi kun sinulla noin paha olo. Joko et ymmärtänyt kenelle kysymys oli osoitettu tai et ymmärtänyt kysymystäni. Mutta kiitos sivistyneestä vastauksestasi!
Jos katselee khao lakin sääennusteita, niissä aika usein on aurinkoa,pilveä ja ukkosta.
Niistä ei kannata kauheasti murehtia. Kuurot ovat useinmiten lyhyitä, ja sitten taas paistaa. Sadekuurot tekevät vain hyvää ilmanlaadulle.- Lomaaodotellessa
Näin on ainakin aikaisemmilla Phuketin matkoilla ollut. Ja eihän tuo KhaoLak siitä varmaankaan poikkea. Nyt vaan tuntuu et säät on kotimaassakin niin vaihtelevat, tänään pakkasta ja huomenna jo useampi plusaste. Kiitos asiallisesta vastauksesta.
- Lomaaodotellessa
Entäs kello 14:30 ?
- Lomaaodotellessa
Kiva kun lainasit mun 'nimimerkkiä' laitoin esimerkin vuoksi et puolen päivän aikaan, kun ilta/yösäät ei kiinnosta. Mut turha näillä palstoilla on mitään kysellä.
- Paikanpäällä
Täällä oltu 8 pv . Tosi kuuma koko ajan. Välillä hetken pilviä ja eilen osui ihan muutama hassu pisara illalla. Eli hyvä sää tääl on vaik muuta sää ennusteet väittäisi.
- Thaifani
Olimme kaksi viikkoa helmikuun alusta Khao Lakissa, yhden kerran satoi päivällä, nyt olemme olleet viikon Karonilla, aurinko on paistanut koko ajan, eikä sateesta tietoakaan. Kaverit jäivät Khao Lakiin ja siellä on ollut ukkosta ja aika kovaakin sadetta parin päivän aikana, että niin ne säät vaihtelee, vaikkei väliä ole, kuin reilut sata kilometriä!
- Sadettakinon
Eilen illalla satoi aika rajusti Patongilla tunnin verran ja upeaa salamointia myöhemmin meren yllä!
- Aurinkosadetuuli
Khao Lakissa oli helmikuun alusta kolmisen viikkoa täysin aurinkoista ja mukavan tuulista. Myös tuolloin 16.2. Viime päivinä sää on muuttunut siten että iltapäivisin ja iltaisin tulee aika yllättäen sadekuuroja ja iltaisin myös ukkosmyrskyjä. Myös ilma on kosteampaa auringonpaisteellakin. Aurinkokin toki paistelee ja kuumaa on. Ihan kohtuulliset lomasäät siellä on, vaikka kyllä kuiva tuulinen pouta on aina parempi.
- siämies
Suattaapi että sattaa ja suattaapi ettei saakkaa. Mää ja tiijä.
- Lomaaodotellessa
Ihan täyttä puuta heinää koko kommentti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708